Szwedzi przygotowują się na Pragę

Po czterystu latach Praga może znów gotować się na szwedzką inwazję! Do miasta leżącego nad rzeką Wełtawą przyjeżdżają Szwedzi. Co jest celem ich podróży? Nie tylko piękno "zlotej Pragi", ale przede wszystkim Grand Prix Republiki Czeskiej w sporcie zwanym żużel.

Tradycyjne żużlowe zawody, już po raz dziewiąty z kolei, przyciągną na stadion Marketa światową elitę zawodników na motorach bez hamulców, na czele z fenomenalnym w tym roku pięciokrotnym mistrzem świata Tony Rickardssonem. Największa gwiazda światowego żużla jest wielkim magnesem dla przyjaciół sportu lewostronnych skrętów ze Skandynawii.

Reklama

Tony Rickardsson nie będzie jedynym szwedzkim żelazkiem w ogniu. Obok ciągle rozwijającego się Andreasa Jonssona, który już znajduje się czołówce światowej, jest nowa gwiazda żużla - Antonio Lindbäck. Ten młodzieniec pochodzący z Brazylii, pierwszy zawodnik o czarnej skórze w elicie żużla, już dwukrotnie awansował do finału GP, a raz stanął na podium!

Reprezentanci "Tre kronor" nie będą mieć na Markecie łatwo: staną przeciwko absolutnej elicie na czele z urzędującym mistrzem świata oraz trzykrotnym zwycięzcą z Markety Australijczykiem Jasonem Crumpem, jego rodakiem Leigh Adamsem, Duńczykami: Nicki Pedersenem, Bjarne Pedersenem i Hansem Andersenem, Amerykaninem Gregiem Hancockiem, Polakami Tomaszem Gollobem oraz Jarosławem Hampelem.

Wśród najlepszych nie zabraknie też Czecha. W Pradze w szesnastce najlepszych jest również najlepszy czeski zawodnik Aleš Dryml, który będzie miał wsparcie w czeskich kibicach.

Dowiedz się więcej na temat: szwedzi

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje