RKM Rybnik: Utrzymać status ekstraligowca

Po kilku latach starań udało się rybnickim działaczom powrócić w szeregi ekstraligowców. Nic dziwnego więc , że sezon zimowy poświęcono głównie na to, aby zabezpieczyć od strony finansowej starty w gonie najlepszych drużyn kraju.

Choć sponsora strategicznego wciąż w Rybniku brak to jednak zdaniem klubowych włodarzy środków na "dojechanie" do końca sezonu wystarczy. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to wszyscy w Rybniku liczą , że zespół utrzyma się w lidze, a jeśli nadarzy się sposobność to powalczy o wyższe lokaty. Kadra zespołu w porównaniu z ubiegłym sezonem zmieniła się w niewielkim stopniu. Po kilku latach odszedł szkoleniowiec Jan Grabowski, którego zastąpił Romuald Łoś. Pierwszym obcokrajowcem w drużynie został Anglik - Mark Loram. Siła sportowa zespołu jest wielką niewiadomą. Kluczem do sukcesu będzie równa forma zawodników, a możliwości drużyny zweryfikują pierwsze spotkania ligowe.

Reklama

Przypuszczalny skład: 
Mariusz Węgrzyk 
Rafał Szombierski
Roman Poważnyj 
Mariusz Staszewski 
Mark Loram
Łukasz Romanek
Zdaniem trenera:

Romuald Łoś - Na pewno przed nami ciężki sezon, ale od początku zamierzamy walczyć o jak najlepszy wynik. Wierzę, że kadra którą obecnie dysponuję ma spory potencjał i uda mi się go wykorzystać. Absolutnym celem minimum dla naszego zespołu jest zachowanie prawa startu w ekstralidze w sezonie 2005.

Szanse na mistrzostwo: ***

Dowiedz się więcej na temat: Rybnik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje