Pięknieje stadion w Zielonej Górze

Na stadionie przy ulicy Wrocławskiej, gdzie ligowe pojedynki rozgrywa ZKŻ Kronopol trwa modernizacja. Od czerwca ubiegłego roku, gdy rozpoczął się remont, obiekt zmienia się z każdym dniem.

Powstał nowy, bardzo okazały budynek klubowy, gdzie oprócz pomieszczeń biurowych znalazło się miejsce na kawiarnię, a także zaplecze dla lodowiska, które ma zostać wybudowane pod koniec roku. Zamontowano nowe kasy i ogrodzenie. Zmiany dotknęły także samego toru, a wymusiła je dmuchana banda, po której montażu w pierwszym łuku było bardzo ciasno. Po przebudowie tor na łukach jest szerszy o blisko trzy metry, co na pewno przełoży się na atrakcyjność rywalizacji.

Reklama

Obecnie trwają prace nad montażem oświetlenia i monitoringu. Zostały już wylane fundamenty pod słupy oświetleniowe. Całość musi powstać do 15 marca - wówczas prace zostaną zweryfikowane przez członków komisji licencyjnej. Władze miasta zaplanowały w budżecie kwotę 5,4 mln złotych na dokończenie remontu. - Chcemy, żeby stadion przy ulicy Wrocławskiej był wizytówką miasta i chcemy dokończyć to, co zostało rozpoczęte, zapiąć wszystko na ostatni guzik. Stąd spore kwoty na ten cel w budżecie miasta nie tylko na budynki i infrastrukturę stadionową, ale także na wsparcie klubu, który rywalizując w ekstralidze reprezentować będzie nasze miasto na krajowej arenie - powiedział prezydent miasta Janusz Kubicki.

W planach na przyszłość jest także przebudowa trybun, która ma sprawić, iż pojemność obiektu zwiększy się do 20 tysięcy miejsc. Władze miasta zabezpieczyły już 100 tysięcy złotych na opracowanie projektu. W przebudowanych trybunach znalazłoby się miejsce na dodatkowe toalety, których niewystarczająca ilość doskwiera kibicom podczas spotkań. Wysokie trybuny, a także plastikowe krzesełka na we wszystkich sektorach na stadionie, to jednak melodia przyszłości. - Pojawią się one nie prędzej niż w 2009 roku. Teraz trzeba skupić się na dokończeniu rozpoczętej modernizacji - przyznał prezes ZKŻ, Robert Dowhan.

Justyna Niećkowiak

Dowiedz się więcej na temat: stadiony | Zielona Góra | góra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje