Piąte zwycięstwo Golloba w "Złotym Kasku"

Najlepszy polski żużlowiec, Tomasz Gollob zwyciężył w turnieju o " Złoty Kask", który rozegrany został w piątek we Wrocławiu. Drugie miejsce zajął Sebastian Ułamek z Wybrzeża Gdańsk, trzecie - 43-letni Andrzej Huszcza.

Przed zawodami nikt nie miał wątpliwości, że głównym faworytem do zwycięstwa jest nie kto inny jak Tomasz Gollob. Faworyt nie zawiódł. Wygrał cztery swoje wyścigi, a w piątym przegrał z Ułamkiem.

Reklama

Po występie najlepszego żużlowca pozostał jednak niedosyt. W pierwszym biegu przegrał start i upadł, przez co doprowadził do powtórki biegu. W ostatnim swoim starcie tuż przed metą puścił przed siebie Ułamka, który tym samym uniknął barażu z Huszczą o trzecie miejsce. Ułamek, mimo że niczym nadzwyczajnym nie zaimponował, skrupulatnie gromadził punkty, co dało mu, podobnie jak Huszczy miejsce na podium. Zawodnik Polmosu Zielona Góra pokazał, że mimo lat wciąż potrafi zwyciężać z najlepszymi.

Całkiem nieźle w zawodach pokazali się reprezentanci drugiej ligi - Robert Wardzała z Unii Tarnów zdobył siedem punktów, Piotr Dym z Kolejarza Rawicz - cztery.

Oto co do powiedzenia mieli po zawodach bohaterowie wrocławskiego turnieju:

Tomasz Gollob: - Bardzo się cieszę z wygranej. Rok temu właśnie podczas tych zawodów zaczął się mój pech, teraz chyba zakończyłem pasmo niepowodzeń. Piąte zwycięstwo w "Złotym Kasku" to powód to dużego zadowolenia. Czeka mnie jeszcze tylko liga, a potem kuruję obojczyk.

Sebastian Ułamek: - Drugie miejsce nie przynosi wstydu. Mogło być lepiej, ale nie ma co narzekać. Za rok będzie szansa do poprawy wyniku. W jakim klubie wystartuję w przyszłym sezonie? To wszystko zależy od rozmów między mną a działaczami innych klubów. Nie przeczę pogłoskom, że myślę, o przeprowadzce do Częstochowy"

Andrzej Huszcza: - Nie mam do Tomka żadnych pretensji. Wierzę, że Sebastian go wyprzedził po sportowej walce. Ja na sukcesy mam jeszcze czas. Mimo 43 lat nie kończę jeszcze kariery.

Dowiedz się więcej na temat: gollob | Tomasz Gollob

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje