Okoniewski: Bardzo się cieszymy

ZKŻ Kronopol Zielona Góra w końcu może cieszyć się z ligowego zwycięstwa. W niedzielę zielonogórzanie pokonali na własnym torze zespół Unii Leszno 48:42. Duży wkład w triumf miało dwóch rekonwalescentów wracających w szeregi ZKŻ - Rafał Okoniewski i Marcin Nowaczyk.

Na pochwałę zasługuje jednak cały zespół, w którym zawodnicy uzupełniali się wzajemnie. Nikt nie spodziewał się, że drużyna z trzema juniorami w składzie pokona Unię Leszno, która w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze.

Reklama

Szczególnie pozytywnie zaskoczył Marcin Nowaczyk, który w trzech startach zgromadził 5 punktów i w ważnych dla losu meczu wyścigach przyjeżdżał na czołowych pozycjach. Nie zawiódł także "Okoń", który zakończył zmagania z 7 "oczkami" na koncie.

Wspaniała obrona przed atakami Leigh Adamsa w piątym biegu czy triumf w czternastej gonitwie z Lee Richardsonem potwierdzają, iż Rafał wraca do dyspozycji. - "Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Cieszę się, że udało nam się to u nas na torze w meczu z Lesznem i że ja też się przyczyniłem do wygranej mimo długiej przerwy i bolącej nogi" - powiedział po meczu Okoniewski.

Adam Szymkowiak, Zielona Góra

Zobacz wyniki i zdobywców punktów w ostatnich spotkaniach żużlowej ekstraligi

Dowiedz się więcej na temat: triumf | Leszno | Zielona Góra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje