Nowe kontrakty w Tarnowie

Robert Wardzała, Grzegorz Rempała i Paweł Baran złożyli w ostatnich dniach podpisy pod kontraktami z Unią Tarnów.

Działacze zapowiadają, że w poniedziałek umowa zostanie zawarta również ze Stanisławem Burzą, który do tej pory w Polsce nie znalazł jeszcze pracodawcy.

Reklama

Robert Wardzała wrócił do Tarnowa po rocznej nieobecności. Zgodnie z parafowaną umową ma startować w ekipie "Jaskółek" przez najbliższy rok. Trudno jednak powiedzieć czy uda mu się wywalczyć miejsce w składzie. Sam zawodnik zapowiada, że postara się, by ten cel osiągnąć:

"Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Tarnowie tym bardziej, że moja kariera żużlowa bez względu na kondycję klubu od początku przez całe lata była związana z Tarnowem. Tutaj się wychowałem i chcę do końca swojej kariery jeździć w Unii. Wiem, że w tym sezonie mamy wyrównaną drużynę i będę musiał walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Czuję się na siłach i dlatego zdecydowałem się podpisać kontrakt w Tarnowie. Miałem propozycje z innych klubów, ale priorytetem od zawsze jest dla mnie Unia" - powiedział Robert Wardzała na łamach oficjalnego serwisu klubu.

Grzegorz Rempała, który również związał się z "Jaskółkami" wciąż przechodzi jeszcze leczenie po kontuzji kręgosłupa. Natomiast Paweł Baran ubiegły rok spędził na wybrzeżu, gdzie w barwach Lotosu wystąpił w 12 meczach, osiągając średnią 1.04 pkt. w wyścigu.

Zgodnie z zapowiedziami włodarzy Stanisław Burza podpisze umowę z klubem w poniedziałek. Żużlowiec niedawno znalazł drugie zatrudnienie na Wyspach, gdzie założy plastron Coventry Bees. Oprócz tego będzie bronił barw ekipy z Berwick, z którą związał się już wcześniej.

"Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł startować w dwóch angielskich klubach. Im więcej jazdy tym lepiej dla mnie. W zeszłym sezonie spróbowałem jak jeździ się w Anglii i musze przyznać, że jest to niezwykle ciekawe doświadczenie" - mówi Burza.

Kadra Unii Tarnów

Tomasz Gollob

Rune Holta

Janusz Kołodziej

Marcin Rempała

Jacek Gollob

Jacek Rempała

Robert Wardzała

Grzegorz Rempała

Paweł Baran

Peter Jung

Danił Iwanow

Kamil Zieliński

Marcin Ciesielski

Mateusz Trytko

Szymon Kiełbasa

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: Tarnów | Milan Baranyk | robert

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje