Mariusz Węgrzyk zawodnikiem RKM

Mariusz Węgrzyk podpisał wczoraj jednoroczny kontrakt z zespołem RKM Rybnik. Przez ostatnie cztery lata zawodnik występował w Atlasie Wrocław. Postanowił rozstać się z wrocławskim klubem, gdyż ten nie dawał mu gwarancji systematycznych występów. Wszystko miało być uzależnione od wyników.

- Nie bałem się konkurencji we Wrocławiu, ale chcę startować regularnie, gdyż tylko wtedy można mówić o prawidłowym rozwoju. Otrzymałem dwie konkretne propozycje z Częstochowy i Rybnika. Zdecydowałem się na Rybnik. Przecież w tym klubie się wychowałem i szybko doszedłem do porozumienia z tutejszymi działaczami. Mam nadzieję, że będę silnym punktem zespołu - twierdzi Węgrzyk.

Reklama

Nieoficjalnie mówiło się, że za złożenie podpisu pod kontraktem zawodnik żądał blisko 200 tysięcy złotych. Działacze Rybnika twierdzą, że uzgodnili z zawodnikiem mniejszą kwotę. O ile? Tego niestety nie wiadomo.

- Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Warunki satysfakcjonują obie strony. Teraz będziemy się starać uzgodnić z Wrocławiem kwotę jaką mamy zapłacić za Mariusza. Bardzo byśmy chcieli, aby była ona niższa od tej jaka jest umieszczona na liście. Mam nadzieję, że działacze z Wrocławia pamiętają nasz "interes" na Cierniaku i wezmą to pod uwagę - stwierdził jeden z działaczy RKM.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Rybnik | zawodnik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje