Lindgren myśli o awansie do GP

Fredrik Lindgren to jeden z najbardziej utalentowanych jeźdźców młodego pokolenia. Szwed, dla którego sezon 2007 będzie pierwszym w gronie seniorów, stawia przed sobą bardzo ambitny cel.

"Chcę awansować do cyklu Grand Prix tak szybko jak to możliwe" - przyznaje Lindgren.

Reklama

- To teraz mój główny cel. Nie jestem już młodzieżowcem i czas zmierzyć się z seniorami. Wiem, że wszyscy młodzi zawodnicy o tym marzą, ale takie jest moje zamierzenie i wierzę w swoje możliwości. Uważam, że jestem w stanie to osiągnąć, choć cały czas się uczę - powiedział młody Szwed.

"Freddie" w tym roku ścigać się będzie w trzech ligach. W Anglii i Polsce pozostał wierny swoim klubom - Wolverhampton Wolves i ZKŻ Kronopol. Barwy zmienił tylko w ojczystym kraju, przenosząc się z Masarny Avesta do Dackarny Malilla. - Było kilka problemów w Masarnie w minionym roku. Dackarna jest jednym z klubów, który pracuje bardzo profesjonalnie. Poza tym ma bardzo skandynawski team - większość zawodników to Szwedzi i Duńczycy. To była jednak bardzo trudna decyzja ? przyznał zawodnik.

W sezonie 2007 Lindgren "zadebiutuje" w gronie seniorów. - Jeździłem już jako senior w Anglii i Szwecji przez parę minionych sezonów, więc nie będzie żadnej wielkiej różnicy. Jedyną rzeczą jaką to zmienia to fakt, że nie będę jeździł w juniorskich zawodach i będę miał trochę więcej wolnego czasu, który mogę poświęcić także na testowanie mojego sprzętu - uważa Szwed.

Sezon 2006 Fredrika Lindgrena w liczbach:

ZKŻ Kronopol (I liga) - śr./bieg. 2,260

Wolverhampton Wolves (Elite League) - śr./bieg. 2,056

Masarna Avesta (Elitserien) - śr./bieg. 1,695

Justyna Niećkowiak

Dowiedz się więcej na temat: bieg | szwed | myśli

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama