Lindbaeck: Wygrać ligę z Włókniarzem

Antonio Lindbaeck to przedstawiciel nowej fali w światowym speedwayu, któremu fachowcy wróżą w przyszłości wielkie sukcesy.

Szwed brazylijskiego pochodzenia przez kilka sezonów rezygnował ze startów w polskiej lidze, ale teraz zdecydował się na dwuletni mariaż ze Złomreksem Włókniarzem. - Chcę wygrać Ekstraligę - deklaruje Lindbaeck. Poniżej przedstawiamy krótką rozmowę z nowym nabytkiem częstochowskiego klubu.

Reklama

- Antonio, czemu zdecydowałeś się na podpisanie kontraktu z Włókniarzem?

- Długo zastanawiałem się nad startami w Ekstralidze, bo poziom rywalizacji jest w Polsce bardzo wysoki. Jazda w polskiej lidze to wielkie wyzwanie dla młodego zawodnika takiego, jak ja. Od kilku lat ścigam się w Anglii. Dzięki temu zyskałem dużo pewności siebie i uznałem, że jestem już gotowy, aby spróbować swoich sił w Polsce. Dlaczego Częstochowa? Zasięgałem języka u wielu ludzi i wszyscy wypowiadali się o Włókniarzu w samych superlatywach. Duży wpływ na moją decyzję miał fakt, że moim mechanikiem jest Krzysztof Stempel, który pochodzi z Częstochowy.

- Co sądzisz o swoich nowych kolegach klubowych?

- Znam skład Włókniarza i wiem, że to bardzo silna drużyna. Myślę, że w przyszłym sezonie dostarczymy częstochowskim kibicom wiele niezapomnianych i fantastycznych wrażeń.

- Jak ocenisz szanse Włókniarza w nowym sezonie?

- Mam tylko jedno marzenie związane ze startami w Polsce. Podczas dwóch najbliższych sezonów chcę wygrać ligę z Włókniarzem. Myślę, że pozostali zawodnicy myślą podobnie, dlatego wspólnie uda się nam zrealizować ten cel. Wiem, że w tym sezonie częstochowska drużyna zajęła w rozgrywkach drugie miejsce. Teraz pora na złoto!

- W przyszłym roku po raz kolejny wystartujesz w cyklu Grand Prix. Myślisz, że stać się na poprawienie dziesiątej lokaty?

- Mam nadzieję, że mi się to uda, ale wszystko okaże się na torze. Kluczem do sukcesu będzie ustabilizowanie mojej formy, bo w tym roku zdarzały mi się wpadki. Muszę popracować w przerwie zimowej nad sprzętem, ale mam dobry team, dlatego powinienem być przygotowany w stu procentach do przyszłorocznego cyklu. Jestem pełen optymizmu i myślę, że stać mnie na poprawienie swojej pozycji.

Bartłomiej Romanek, Częstochowa

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Antonio Lindbaeck

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama