Leigh Adams ma swój pomnik!

W angielskim Swindon stanął pomnik Leigh Adamsa. Piaskowa rzeźba odzwierciedla sylwetkę pokonującego łuk zawodnika. Impreza stanowiła jeden z elementów promocji żużla w brytyjskim mieście.

- Niesamowite było zobaczenie tego, jak dokładnie twórcy wykonali tą rzeźbę i ile detali odzwierciedlili w piasku. To był fantastyczny dzień pełen spotkań z fanami. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób przybędzie, by zobaczyć mój pomnik. Mam nadzieję, iż spodobał się im tak bardzo, jak mi - powiedział Leigh Adams na łamach swojego serwisu internetowego.

Reklama

Australijczyk w Swindon jeździ od 2004 roku, będąc niekwestionowanym liderem ekipy. We wcześniejszych latach również pojawiał się w tej drużynie, zdobywając dla niej punkty od 1990 do 1992 i od 1997 do 1998 roku. Obecnie po 23 rozegranych spotkaniach jego zespół z dorobkiem 53 "oczek" przewodzi angielskiej Elite League.

Speedway w Swindon cieszy się niezłą popularnością, a włodarze tamtejszego klubu zabiegają o to, by jeszcze bardziej rozpropagować tę dyscyplinę sportu. Temu celowi miała też służyć uroczystość odsłonięcia piaskowego pomnika Leigh Adamsa.

- Żużel w Swindon jest obecnie na topie. To świetne, że możemy w mieście promować go właśnie w taki nieco odmienny, interesujący sposób - stwierdził Leigh Adams.

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: pomniki | Leigh

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje