Kuciapa: Do mnie należą zakupy

Maciej Kuciapa, krajowy lider beniaminka ekstraligowych rozgrywek przyznaje, że przedświąteczne krzątanie się po kuchni to nie jest zajęcie dla niego.

"Wolę zająć się sprawami technicznymi lub np. pojechać po zakupy" - twierdzi kapitan rzeszowskiej drużyny.

Reklama

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak je spędzisz ?

Tradycyjnie, z najbliższymi, rodziną. Święta w moim domu wyglądają tak jak w większości, przebiegają w miłej, ciepłej atmosferze.

Co sprawia, że te Święta są tak wyjątkowe ?

Chyba sprawia to fakt, że jest się z rodziną, najbliższymi. Można oderwać się od tej szarej codzienności i poświętować w rodzinnym gronie.

Przygotowujesz jakieś potrawy na wigilijną kolację czy w kuchni przed Świętami raczej się nie pojawiasz ?

Nie, przygotowywanie potraw to nie moje zajęcie. To na pewno nie dla mnie. Staram się jednak pomagać jak mogę. Do mnie najczęściej należą zakupy.

Masz już sylwestrowe plany ?

Spędzę Sylwestra ze znajomymi, kumplami. Wiadomo, że w trakcie sezonu nie ma zbyt wiele czasu na to, żeby zabawić się gdzieś z przyjaciółmi. Będzie od tego Sylwester. Mam nadzieję dobrze się bawić i tak będzie!

Jak wygląda spotkanie opłatkowe w Twoim klubie ?

Co roku w Rzeszowie jest takie spotkanie, więc na pewno teraz też będzie. To bardzo miłe chwile. Spotykają się wszyscy - zawodnicy, cały personel, wszystkie sekcje. Oprócz spotkania jest jeszcze msza. To taki duży klubowy opłatek.

Ze swoich dokonań w mijającym roku możesz być chyba dumny ?

Wydaje mi się, że był to dobry rok. Przede wszystkim najbardziej cieszę się z tego, że udało nam się awansować do ekstraligi. Osiągnąłem dobrą średnią biegową, która pozwoliła mi zakwalifikować się do Złotego Kasku. Udało nam się też wywalczyć złoto w MPPK. Do końca nie cieszę się jednak z tego medalu. Jest, ale moja zdobycz punktowa nie była rewelacyjna.

Czego życzyć Ci w Nowym Roku ?

Przede wszystkim zdrowia. Wtedy będę mógł pracować na resztę. Mam nadzieję, że uda nam się zawalczyć w ekstralidze.

Rozmawiała: Justyna Niećkowiak

Dowiedz się więcej na temat: święta | zakupy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje