Kryterium Asów: Tomasz Gollob był po prostu lepszy

Dzisiaj udało się rozegrać w Bydgoszczy XX - jubileuszowe Kryterium Asów. Można rzecz, że niemal tradycyjnie już zawody te zakończyły się zwycięstwem najlepszego polskiego zawodnika - Tomasza Golloba.

Poniżej przedstawiamy to, co do powiedzenia mieli główni aktorzy widowiska, które zainaugurowało sezon na polskich torach.

Reklama

Tomasz Gollob (Polonia - 1 miejsce)

- Chyba już Pan nie liczy zwycięstw w Kryterium. Stały się one dla Pana czymś, co potwierdza, że sezon faktycznie się zaczął..

- Cieszę się, że wygrałem po raz kolejny Kryterium, ale nie mam wcale żadnego patentu na wygrywanie tych zawodów. Zawsze może okazać się ktoś lepszy ode mnie. Dziś potwierdziłem swoją dobrą dyspozycję i bardzo się z tego cieszę.

- Kibiców dopiero rozgrzał bieg ostatni, w którym uległ Pan Protasiewiczowi.

- To był moment nieuwagi, który kosztował mnie przegraną. Piotrek był po prostu lepszy i zasłużenie wygrał.

Krzysztof Cegielski (Wybrzeże - 3 miejsce)

- Potwierdziłeś dzisiaj znakomitą dyspozycję w tym sezonie. W Anglii zdobywasz sporo punktów, teraz znakomity występ w Bydgoszczy...

- Do znakomitości to brakuje jeszcze sporo. Zająłem trzecie miejsce, choć była szansa na ciut więcej. Jestem jednak zadowolony i myślę, że będę miał udany sezon. Tego sobie przynajmniej życzę.

- Jutro spotkanie w Grudziądzu. Czy Wybrzeże rozpocznie rozgrywki od wygranej?

- Trudno to przewidzieć. Chcemy wygrać, ale będzie bardzo ciężko. Słyszałem, że przyjeżdża na to spotkanie Niklas Klingberg, będzie więc zacięte spotkanie , ale powalczymy o dwa punkty.

Robert Dados (Atlas - 16 miejsce)

- Początek sezonu daleki od oczekiwań. Ostatnie miejsce nie jest powodem do zadowolenia...

- Niestety. Nie wyszły mi zawody i trzeba o nich jak najszybciej zapomnieć. W końcu ktoś też musiał być ostatni.

- Co jest przyczyną tak słabego występu?

- Trudno powiedzieć. Chyba nie do końca jestem przygotowany sprzętowo i muszę nad tym jeszcze popracować. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie lepiej.

Dowiedz się więcej na temat: zawody | gollob | Kryterium Asów | Tomasz Gollob

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje