"Jaskółki" nie doczekają się Ljunga

Włodarze Unii Tarnów liczyli na to, że już w najbliższą niedzielę do składu drużyny wróci Szwed Peter Ljung. Niestety jeszcze w trakcie VII kolejki żużlowej Ekstraligi zawodnik nie wystąpi w barwach polskiej ekipy. Taką decyzję podjął po konsultacjach z lekarzem.

"Rozmawiałem z Peterem i nie może przyjechać do Tarnowa. Lekarz zajmujący się nogą Szweda odradził mu tak wczesny powrót na tor, gdyż było to złamanie, które musi być wyleczone do końca" - poinformował prezes Unii Tarnów Paweł Pawłowski na łamach oficjalnej strony klubu.

Reklama

Oznacza to, że w potyczce z toruńskimi "Aniołami" tarnowianie znów wystąpią w okrojonym składzie. Bez Petera Ljunga, który znakomicie zaprezentował się w pierwszej tegorocznej potyczce "Jaskółek", gospodarzy niedzielnego meczu czeka bardzo trudne zadanie. Zwycięstwo nad liderami tabeli nie przyjdzie łatwo.

Przypomnijmy, że Peter Ljung nabawił się kontuzji w trakcie spotkania III rundy, kiedy Unia na własnym obiekcie podejmowała Polonię Bydgoszcz. Co prawda konfrontację z "Gryfami" tarnowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść, ale w kolejnych trzech kolejkach nie wygrali ani razu. Porażki w Rzeszowie, potem na własnym stadionie z Włókniarzem i na końcu w Zielonej Górze jednoznacznie wskazują, jak dotkliwa jest absencja Szweda.

Marian Wardzała właściwie nie może liczyć na żadnego żużlowca z tzw. drugiej linii. Do tego niejednokrotnie zawodził go także Janusz Kołodziej. Słabszą postawę niektórych punktów ekipy mógłby zrekompensować dobry występ Ljunga. Że na taki go stać, pokazał już w tym roku na tarnowskiej nawierzchni. Tymczasem kontuzja nogi na dłuższy czas wyeliminowała go ze składu "Jaskółek".

Unia w niedzielę chce w końcu przełamać złą passę porażek i sięgnąć po kolejne ligowe punkty. Zadanie byłoby znacznie ułatwione, gdyby w składzie zespołu pojawił się Szwed. Niestety odbyte w Szwecji konsultacje przesądziły o dalszej absencji żużlowca.

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: Jaskółka | szwed | Peter | Tarnów | jaskółki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama