Grzegorz Zengota już po operacji

Cztery godziny trwała operacja Grzegorza Zengoty z drużyny Stelmet Falubaz Zielona Góra, który w środę podczas treningu w Gnieźnie złamał kość udową prawej nogi. Żużlowiec był operowany w klinice w Puszczykowie koło Poznania.

Jak powiedział prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan, pierwsze słowa Zengoty po operacji brzmiały: "czuję już nogę".

Reklama

- To bardzo pozytywne. Najważniejsze, że Grzegorz jest już po operacji. Teraz będzie mógł zacząć właściwe leczenie i rehabilitację, aby wrócić do formy - dodał Dowhan.

Sam Zengota zamierza wrócić na tor jak najszybciej. - Nie taki miałem plan, ale nic na to nie poradzę. Wracam, jak tylko będzie to możliwe. Postawiłem sobie przed sezonem cele i mam zamiar je zrealizować - napisał na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Zengota doznał kontuzji w środę na treningu w Gnieźnie. Jechał sam, wpadł pod bandę dmuchaną, a następnie uderzył nogą w znajdującą się za nią bandę drewnianą.

Zengota urodził się w 1988 roku w Zielonej Górze; licencję żużlową uzyskał we wrześniu 2004 roku. Z drużyną Falubazu zdobył trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski: brązowy w 2008 roku, złoty w 2009 i srebrny w 2010.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Falubaz Zielona Góra | Grzegorz Zengota

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama