Gollob i "Pepe" straszą rywali

We wtorek w Szwecji rozegrano drugą kolejkę spotkań żużlowej ekstraklasy. W najciekawszym spotkaniu drużyna Vastervik pokonała na wyjeździe ekipę VMS Elit 49: 47.

Najlepszym zawodnikiem tego dramatycznego meczu okazał się Tomasz Gollob, który zdobył komplet punktów, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed sobotnim turniejem Grand Prix w Pradze.

Reklama

Bardzo dobry występ w barwach Indianerny zanotował Piotr Protasiewicz. Lider toruńskich "Aniołów" w pięciu startach wywalczył aż 14 punktów, przyczyniając się walnie do zwycięstwa swojej drużyny nad Vargarną.

Indianierna - Vargarna 50: 46
Indianerna:
1. Roman Povazhny         6 (2,3,1,-)
2. Kaj Laukkanen        5+2 (1*,2,2*,0,0)
3. Piotr Protasiewicz    14 (3,3,3,2,3)
4. Miroslaw Kowalik     4+1 (2*,1,1,0)
5. Henrik Gustafsson    8+3 (2,1*,2,1*,2*)
6. Stefan Dannoe         11 (3,0,2,3,2,1)
7. Lars Gunnestad       2+1 (0,0,-,2*)
8. Niklas Fridell         0 (0)
Vargarna:
1. Ronni Pedersen         0 (0,d,0,-)
2. Jason Crump           15 (3,2,3,3,3,1)
3. Steve Johnston         5 (1,1,-,3,0)
4. Jason Lyons            3 (0,3,0,-)
5. Adam Shields         6+1 (1,0,3,0,2*)
6. Oliver Allen         6+1 (2,1,2*,0,1)
7. Joe Screen          11+1 (1*,3,2,1,1,3)
8. Viktor Bergstroem ns
Smederna - Kaparna 47: 49
Smederna:
1. Billy Hamill           9 (2,0,2,2,3)
2. Robert Sawina        9+1 (1*,3,1,3,1)
3. Nicki Pedersen        12 (2,3,3,3,1,0)
4. Peter Nahlin         9+3 (0,1,2*,2*,2,2*)
5. Jesper B Jensen      5+1 (3,1,0,1*)
6. David Howe           1+1 (1*,0,-,-)
7. Anders Ljung           2 (2,0,0,0,-)
Kaparna:
1. Ryan Sullivan         11 (3,0,3,2,3*)
2. Rafal Kurmański      5+1 (0,2,2*,1)
3. Jaroslaw Hampel     14+1 (3,3,3,3,2*)
4. Rafał Dobrucki       6+1 (1,2,2*,0,1)
5. Joonas Kylmaekorpi     5 (2,0,3,0,0)
6. Steen Jensen         2+1 (d,1*,1,0)
7. Kim Jansson          6+1 (3,1*,1,1)
8. Sebastian Bengtsson ns
Elit - Vastevik 47:49
VMS Elit:
1. Rune Holta           9+1 (1,2,3,2,1*)
2. David Ruud           4+2 (0,1,1*,2*)
3. Wiesław Jaguś       11+1 (1,2*,3,3,2)
4. Ales Dryml           6+1 (0,3,2*,1,0)
5. Lee Richardson       7+1 (2,3,0,1*,1)
6. Tomasz Jędrzejak    10+1 (2,1*,3,1,0,3)
7. Jurgen Zetterberg      0 (0,t,-,0)
Vastervik:
1. Magnus Zetterstroem  6+2 (2*,1,0,1,2*)
2. Sławomir Drabik      7+1 (3,0,2,2*,0)
3. Tomasz Gollob         15 (3,3,3,3,3)
4. Tomasz Chrzanowski   4+1 (2*,2,0,0)
5. Niels Iversen          9 (3,1,2,0,3)
6. Krzysztof Jabłoński    3 (1,0,-,2)
7. Joergen Hultgren 5+2 (3,0,0,1*,1*)
8. Hampus Gustavsson ns
Masarna - Piraterna 59: 37 
Masarna:
1. Tony Rickardsson    10+1 (3,3,2,2*,u)
2. Fredrik Lindgren     8+2 (2*,0,2*,3,1)
3. Antonio Lindback      13 (3,3,3,1,3)
4. Bjarne Pedersen      5+1 (1,1,2*,1)
5. Leigh Adams           14 (3,3,3,3,2)
6. Niklas Aspgren         0 (0,0,-,-)
7. Magnus Karlsson        6 (3,3,0,0)
8. Sebastian Alden        3 (1,2)
Piraterna:
1. Tomasz Bajerski        2 (0,d,2,0)
2. Damian Baliński        6 (1,2,d,2,1)
3. Stefan Andersson       0 (0,d,0,-)
4. Niklas Klingberg      10 (2,2,1,2,3)
5. Grzegorz Walasek     4+1 (1*,0,3,0)
6. Shane Parker         4+2 (1*,1*,1,1,0)
7. Kenneth Bjerre        11 (2,2,1,3,1,2)
8. Christian Ingesson ns
Rospiggarna - Luxo Stars 45: 51 
Rospiggarna:
1. Andreas Jonsson     10+3 (2,2,2*,0,2*,2*)
2. Krzysztof Słaboń       1 (0,1,-,-)
3. Bohumil Brhel          3 (2,0,1,0,0)
4. Robert Kościecha       1 (0,1,0,-)
5. Greg Hancock          16 (3,1,3,3,3,3)
6. Jonas Davidsson        9 (2,1,0,2,3,1)
7. Daniel Davidsson     5+2 (1+1,3,1+1,-,0)
8. Erik Andersson ns
Luxo Stars:
1. Mark Loram           8+1 (1,3,2*,2,0)
2. Sebastian Ułamek    10+2 (3,2*,3,1*,1)
3. Peter Karlsson         9 (3,0,2,1,3)
4. Peter Ljung            1 (1,u,-,-)
5. Mikael Max           7+1 (2,3,0,0,2*)
6. Thomas Ljung           4 (0,2,1,1,)
7. Hans N Andersen     12+2 (3,0,3,2*,3,1*)
Dowiedz się więcej na temat: Peter | gollob | Pepe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama