Finał bez Piły

W piątek na torach w Zielonej Górze, Lublinie i Bydgoszczy odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Par Klubowych. Niespodzianką zakończyły się zawody w Zielonej Górze, gdzie wygrała para pierwszoligowej Stali Rzeszów - 26 punktów (Kuciapa 12, G.Rempała 14).

Drugie, premiowane awansem miejsce zajął Lotos Gdańsk - 23 (Ułamek 7, Fajfer 3, Cegielski 13). Dopiero na czwartej pozycji uplasowali się faworyci turniej zawodnicy mistrza Polski - Polonia Piła.

W drugim turnieju rozegranym w Lublinie zwyciężyła para Włókniarza Częstochowa - 28 pkt ( Drabik 15, Staszewski 13) przed zawodnikami Apatora Toruń - 26 pkt ( Kowalik 13, Jaguś 13).

W Bydgoszczy triumfowali zawodnicy miejscowej Polonii 24 pkt( Protasiewicz17, Robacki 7). Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Łodzi - 23 pkt ( Hućko 12, Łukaszewski 11). Na ostatnim miejscu premiowanym awansem do finału uplasowali się żużlowcy Gkm -u Grudziądz - 22 pkt ( Dados 14, Markuszewski 7, Staszek 1).

Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych przewidziany jest na 8 września we Wrocławiu. Prawdopodobnie ze względu na brak w finale żużlowców Atlasa Wrocław turniej odbędzie się w innym mieście.

Dowiedz się więcej na temat: para | zawodnicy | Lublin | góra | Zielona Góra | finał