Duńscy żużlowcy Lotosu grożą strajkiem

Duńscy żużlowcy Kenneth Bjerre i Hans Andersen, na łamach duńskiej prasy oświadczyli, że postanowili zawiesić starty w polskiej ekstralidze tak długo, aż ich klub - Lotos Wybrzeże Gdańsk - nie wypłaci im zaległego wynagrodzenia.

Nie zmienią zdania nawet w sytuacji, gdyby ich nieobecność spowodowała spadek klubu do niższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem przedstawiciele klubu z Gdańska są zaskoczeni deklaracją Duńczyków.

Reklama

"To jest dużo pieniędzy, prawie pół miliona koron, (275 tys. złotych). Dlatego na znak protestu nie będę startował. Następny mecz odbędzie się w niedzielę i jeżeli do tego czasu 85 procent pieniędzy nie znajdzie się na moim koncie, to nie pojadę w tym meczu" - powiedział Bjerre duńskiemu dziennikowi Ekstrabladet.

Hans Andersen powiedział gazecie, że w jego przypadku chodzi o jeszcze większą kwotę. "Gdańsk jest mi winien prawie tyle ile zarabiam w angielskiej lidze. Nie będę jeździł, jeżeli Lotos nie ureguluje długu. Biorę też pod uwagę zmianę klubu w przyszłym roku na zespół z Torunia".

Gazeta podkreśla, że do takiej sytuacji doszło w Gdańsku, w mieście, które jest symbolem strajków i Solidarności, ale prawie po 30 latach jej tutaj brakuje. Tym razem nawet Duńczycy są zmuszeni zastrajkować.

Wypowiedzi dwóch najlepszych jeźdźców Lotosu Wybrzeża zaskoczyły władze gdańskiego klubu.

"Mamy wobec żużlowców zaległości, jednak w minioną sobotę, podczas Grand Prix w Vojens, prezes Maciej Polny rozmawiał zarówno z Kennethem jak i Hansem. Umówili się, że jeszcze w tym tygodniu żużlowcy otrzymają kolejną transzę zaległych pieniędzy. Nie będzie to wspomniane 85 procent, jednak Duńczycy zadeklarowali, że taka kwota ich w tej chwili satysfakcjonuje i na pewno przyjadą na mecze barażowe" - powiedział w poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy gdańskiego klubu Grzegorz Rogalski.

Dodał, że strona gdańska przypuszcza iż gazeta przytacza wypowiedzi Duńczyków sprzed ich rozmów z prezesem gdańskiego klubu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | żużlowiec | Wybrzeże Gdańsk | lotos

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje