DPŚ: Zadanie wykonane - srebro dla Polaków

Wczoraj zakończył się we Wrocławiu Drużynowy Puchar Świata na żużlu. Reprezentacja Polski po pasjonującej walce uległa Australii i musiała ostatecznie zadowolić się srebrnym medalem. Oto co do powiedzenia mieli po zawodach bohaterowie finałowego wieczoru.

Jason Crump (Australia): - Bardzo się cieszę z wygranej zespołu. Naszym atutem było to, że mieliśmy wyrównany zespół. W pełni zasłużyliśmy na złoto. Czy swoimi gestami ubliżałem publiczności? Wydaje mi się, że nie. Moja reakcja nastąpiła po gwizdach i po tym jak w moim kierunku zaczęły lecieć butelki. Takie zachowanie na pewno nie przystoi żużlowej publiczności.

Reklama

Tomasz Gollob (Polska): - Oglądaliśmy dzisiaj bardzo emocjonujące zawody. Ze swojego występu jestem zadowolony. Pojechałem na miarę możliwości. Złoto było w naszym zasięgu, ale to Australijczycy mieli dzisiaj bardziej wyrównany zespół. Naszym celem było wywalczenie srebrnego medalu i tym samym zadanie zostało wykonane. O więcej będziemy walczyli być może za rok.

Tony Rickardsson (Szwecja): - Broniliśmy tytułu, ale niestety to się nam nie udało. Mieliśmy dzisiaj zbyt dużo dziur w składzie. Wygrał zespół najlepszy i zdobył tytuł w pełni zasłużenie. Kto wie, jak potoczyłyby się zawody, gdyby nie kiepski początek w naszym wydaniu. Pierwsze dwa biegi skazały nas na walkę tylko o miejsce na podium. Gratuluję Australijczykom. Byli zdecydowanie najlepsi.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | srebro | srebro

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama