Czterech Polaków w finale mistrzostw świata juniorów

W szwedzkim Norkoeping i niemieckim Pocking odbyły się półfinały mistrzostw świata juniorów na żużlu. Obydwa z półfinałów nie wypadły zbyt pomyślnie dla Polaków. Z dziesięciu startujących udział w finale, który odbędzie się 27 sierpnia w Gorzowie, zapewniło sobie tylko czterech zawodników.

Korzystniej wypadli Polacy w Szwecji. W Norkoeping wygrał Krzysztof Cegielski przed Rafałem Okoniewskim. Trzecie miejsce zajął Szwed Emil Kramer. Oprócz nich do finału awansowali: Paweł Duszyński - 12 pkt, Terry Mc Gowan( Australia) - 10 pkt, Andreas Jonnson ( Szwecja) - 9 pkt, Robert Eriksson ( Szwecja) - 8 pkt oraz Kevin Doolan ( Australia) - 8 pkt.

W półfinale rozegranym w niemieckim Pocking triumfował Jonas Kylmaekorpi ( Szwecja) - 14 pkt. Drugie miejsce zajął Ales Dryml 13 pkt. Na ostatnim miejscu podium stanął David Howe ( Anglia) - 12 pkt. Kolejne miejsca premiowane udziałem w finale zajęli Jarosław Hampel ( Polska) - 14 pkt, Simon Stead ( Anglia) - 10 pkt, Lukas Dryml ( Czechy) - 9pkt, Sandor Fekete (Węgry) - 8 pkt, Josef Franc ( Czechy) - 7 pkt.

Dowiedz się więcej na temat: Szwecja