PŚ w skokach: Jest skład polskiej drużyny

Adam Małysz, Kamil Stoch, Krzysztof Miętus i Piotr Żyła wystąpią w piątek w Kuusamo w inaugurującym sezon drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Plany organizatorom może jednak pokrzyżować pogoda - do niedzieli ma wiać silny wiatr.

Decycję o składzie drużyny trenerzy Łukasz Kruczek i Robert Mateja podjęli po czwartkowych treningach. - Oni zaprezentowali się najlepiej, chociaż cała szóstka skakała przyzwoicie - powiedział Mateja. W Kuusamo są jeszcze Marcin Bachleda i Łukasz Rutkowski.

Reklama

W czwartek, oprócz dwóch treningów, miały się jeszcze odbyć kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Zostały jednak przerwane z powodu silnego wiatru i przełożone na piątek.

- To dobra decyzja sędziów. Skakać może się i dało, ale wyniki byłyby niesprawiedliwe. Warunki bez przerwy się zmieniały. Jedna grupka zawodników uzyskiwała dalekie odległości, a inni ledwo przekraczali 60 metrów. To robiło się śmieszne. Tu sprawdziłby się nowy system uwzględniający siłę i kierunek wiatru - powiedział Mateja.

Polski trener obawia się, że pogoda może zaważyć na rezultatach rywalizacji. - Prognozy nie są pomyślne, bo wiać ma do niedzieli. Konkursy się odbędą, bo organizatorom bardzo na tym zależy, ale obawiam się, że wyniki mogą być wypaczone - podkreślił.

Na czwartkowych treningach najlepszy wynik uzyskał Austriak Gregor Schlierenzauer - 147 metrów. Najdalej z Polaków skoczył Małysz - 140,5 m.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje