25. zwycięstwo Huefner, Staszulonek 15.

Mistrzyni olimpijska z Vancouver Tatjana Huefner odniosła 25. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. Wygrana na torze w Park City (USA) oznacza przedłużenie serii triumfów reprezentantek Niemiec do 102. Ewelina Staszulonek zajęła 15. miejsce.

W klasyfikacji wszech czasów PŚ więcej zwycięstw od Huefner mają tylko dwie Niemki, które już zakończyły starty w lodowej rynnie: Sylke Otto 37 i Silke Kraushaar-Pielach 36.

27-letnia Huefner, dwukrotna mistrzyni świata, w tym sezonie jest niepokonana. W nocy z piątku na sobotę (czasu polskiego) wygrała czwarty raz z rzędu. Wyprzedziła rodaczkę Anke Wischnewski i Kanadyjkę Alex Gough. Na dziesiątej lokacie sklasyfikowana została złota medalistka ubiegłorocznych MŚ Amerykanka Erin Hamlin.

Z kolei Staszulonek (AZS AWF Katowice) po raz kolejny uplasowała się w drugiej dziesiątce. W klasyfikacji generalnej Polka jest 17., a zdecydowanie prowadzi Huefner.