Wyścig stał pod znakiem dominacji Hiszpanów. W klasyfikacji generalnej Contador wyprzedził Alejandro Valverde i Luisa Leona Sancheza, a piąty był mistrz olimpijski z Pekinu Samuel Sanchez. Rozdzielił ich czwarty Czech Roman Kreuziger.
Prawdziwym objawieniem imprezy był Peter Sagan. 20-letni Słowak wygrał dwa etapy, demonstrując wielką szybkość na finiszach z peletonu, ale pokazał też, że świetnie jeździ na czas - w prologu był piąty, minimalnie za dwukrotnym zwycięzcą Tour de France - Contadorem.
Sagan, który jeszcze osiem miesięcy temu ścigał się w skromnym wyścigu dookoła Mazowsza, zrobił od tego czasu kolosalne i zdumiewające postępy.
Polacy nie startowali.
Wyniki 7. etapu, Nicea - Nicea (119 km):
1. Amael Moinard (Francja/Cofidis) - 2:52.09
2. Thomas Voeckler (Francja/Bbox Bouygues Telecom) ten sam czas
3. Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne) 3 s
4. Nicolas Roche (Irlandia/AG2R)
5. Reine Taaramae (Estonia/Cofidis)
6. Joaquim Rodriguez (Hiszpania/Katiusza) ten sam czas
klasyfikacja końcowa:
1. Alberto Contador (Hiszpania/Astana) - 28:35.35
2. Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne) 11 s
3. Luis-Leon Sanchez (Hiszpania/Caisse d'Epargne) 25
4. Roman Kreuziger (Czechy/Liquigas) 26
5. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel) 30
6. Jens Voigt (Niemcy/Saxo Bank) 35
..
17. Peter Sagan (Słowacja/Liquigas) 3.21













~sky
Moje gratulacje dla Contadora,jest Wielki i może na miarę Induraina?!W tym roku walka o zwycięstw...
dodaj komentarz »wszystkie wątki »