WTA Sopot: Torrens-Valero i Leon-Garcia w finale

Hiszpanki Gala Leon-Garcia i Cristina Torrens-Valero zmierzą się w finale turnieju tenisistek Idea Prokom Open w Sopocie (z pulą nagród 180 tys. dol.).

Leon-Garcia pokonała w sobotnim półfinale rozstawioną z numerem trzecim Jugosłowiankę Jelenę Dokic 6-2, 6-4, a Torrens-Valero wygrała z Włoszką Silvią Fariną-Elią (nr 2) 6-2, 6-3.

W pierwszym secie popełniająca mniej niewymuszonych błędów Hiszpanka trzykrotnie przełamała Farinę, która miała problemy z pierwszym serwisem i skutecznym kończeniem wymian. Dobrze serwująca Hiszpanka asem zakończyła partię.

W drugim secie obraz gry nie zmienił się. Bez wyrazu grająca Włoszka od stanu 3-3 przegrała dwa gemy przy własnym serwisie i pożegnała się z turniejem. Dla 52. na liście WTA (Farina zajmuje na liście WTA 19 miejsce) to pierwsze zwycięstwo w czwartym pojedynku pomiędzy dwoma zawodniczkami.

W finale Hiszpanka spotka się ze zwyciężczynią meczu Jelena Dokic - Gala Leon-Garcia.

- Jadąc do Sopotu nie miała wielkich oczekiwań, wiedziałam, że turniej jest dobrze obsadzony. Moją ambicją było jedynie dotarcie do półfinału. Jeśli chodzi o mecz z Fariną pomogła mi obecność mojego trenera, którego nie było podczas poprzednich spotkań. Poradził mi żebym więcej grała na jej backhand i poskutkowało - powiedziała Torrens-Valero.