WTA Sopot: Polskie deblistki w półfinale!

Może jest jakaś nadzieja dla naszego tenisa. Polski debel Marta Domachowska/Klaudia Jans awansował do półfinału turnieju Idea Prokom Open (pula nagród 300 tysięcy dolarów) rozgrywanego na kortach ziemnych w Sopocie.

Domachowska/Jans pokonały w ćwierćfinale po stojącym na przyzwoitym poziomie meczu parę Catherine Barclay (Australia)/Martina Muller (Niemcy) 7-5, 6-1.

Polki w piątkowym półfinale spotkają się z deblem rosyjskim Evgenia Koulikovskaya/Ekaterina Sysoeva.

Dawno już nie oglądaliśmy z taką radością i zapałem grających polskich tenisistek. Domachowska i Jans mają wprawdzie łącznie tylko 34 lata (Domachowska 16, Jans 18), ale w meczu ćwierćfinałowym zaprezentowały dużo dojrzałości.

W pierwszym secie Polki przegrywały już 3-5 (proste błędy przy siatce) , ale od tego momentu sytuacja na korcie diametralnie się zmieniła. Nasze tenisistki zaczęły grać jak natchnione. Wychodziło im niemal wszystko i wygrały 4 gemy z rzędu i set.

Druga partia przebiegała również pod dyktando Domachowskiej i Jans. Ta pierwsza bardzo dobrze serwowała i returnowała, druga skutecznie grała przy siatce. Z rytmu nie wytrącił ich nawet uraz tej drugiej, która po wygraniu piłki na 3-1 musiała poprosić o przerwę na obandażowanie ostki. - Nawet nie wiedziałam, że wygrałyśmy tę piłkę i prowadzimy 3-1 - powiedziała Jans. - Nie wytrąciło to nas jednak z rytmu, byłyśmy tak naładowane.