WTA Lipsk: Clijsters skreczowała!

Rozstawiona z numerem 2 Justine Henin-Hardenne zmierzy się z Anastazją Myszkiną (3) w finale halowego turnieju WTA Sparkassen Cup (pula nagród 585 tysięcy dolarów), który rozgrywany jest w Lipsku.

W meczu ćwierćfinałowym Rosjanka wyeliminowała najwyżej rozstawioną Kim Clijsters. Belgijka skreczowała w drugim secie. W drugim półfinale zagrają Henin rozbiła Wenezuelkę Maria Vento-Kabchi 6-0, 6-3.

Clijsters w pojedynku z Myszkiną wygrała pierwszego seta 5-7, ale przy stanie 4-4 w drugim musiała zejść z kortu z powodu kontuzji stopy. - Nie chciałam wygrać w tej sposób. Jest mi naprawdę przykro - skomentowała nieszczęście rywalki Myszkina.

Wyniki półfinałów

Anastazja Myszkina (Rosja, 3) - Kim Clijsters (Belgia, 1) 5-7, 4-4 i krecz Clijsters

Justin Henin-Hardenne (Belgia, 2) - Maria Vento-Kabchi (Wenezuela) 6-0, 6-3