WTA Eastbourne: Zwycięstwo Rubin

Rozstawiona z numerem 2 Chanda Rubin zwyciężyła w turnieju WTA Hastings Direct International Championships, który rozgrywany był na trawiastych kortach w Eastbourne.

Amerykanka pokonała w opóźnionym o dwie i pół godziny meczu finałowym Hiszpankę Conchitę Martinez 6-4, 3-6, 6-4.

Rubin, która w półfinałowej grze z Jennifer Capriati obroniła dwie piłki meczowe, zwyciężyła na obiektach w Devonshire Park po raz trzeci i drugi z rzędu.

Obie zawodniczki w pojedynku o tytuł często przegrywały gemy przy swoich podaniach (Rubin 5, Martinez 6), ale w ważnych momentach lepszą grą i większą wytrzymałością psychiczną imponowała Amerykanka.

W pierwszym secie Rubin jedno z przełamań uzyskała przy stanie 4-4 i chwilę później zdołała zakończyć partię. Druga partia padła łupem Hiszpanki, ale decydujący set tenisistka z USA rozpoczęła od wygrania trzech gemów z rzędu (jeden break) i dowiozła przewagę do końca.

Dla Rubin jest to 7. tytuł w turniejach WTA Tour i drugi w tym roku (Madryt). Martinez, która przegrała 9 z 12 meczów z Amerykanką, zagrała po raz pierwszy w finale "trawiastej" imprezy od 1994 roku, kiedy to triumfowała w Wimbledonie.

Wynik finału

Chanda Rubin (USA, 2) - Conchita Martinez (Hiszpania) 6-4, 3-6, 6-4

Finał gry podwójnej

Lindsay Davenport, Lisa Raymond (USA, 2) - Jennifer Capriati, Magui Serna (USA, Hiszpania) 6-3, 6-2

Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | USA | WTA | Eastbourne