WTA Championships: Radwańska pokonała Zwonariewą i jest o krok od półfinału

Agnieszka Radwańska wygrała po niesamowitym dreszczowcu z Rosjanką Wierą Zwonariewą 1:6, 6:2, 7:5 w swoim drugim meczu kończącego sezon turnieju WTA Championships (z pulą nagród 4,9 mln dol.) w Stambule.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Wiera Zwonariewa

Krakowianka zagra w półfinale, pod warunkiem, że w piątek wygra co najmniej seta w pojedynku z Petrą Kvitovą. Czeszka już zapewniła sobie wyjście z grupy, pokonując w czwartek liderkę rankingu WTA Tour - Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 6:2, 6:2.

Jeśli Polka, która wcześniej uległa Wozniacki, przegra w dwóch setach, to o drugim miejscu i awansie zadecyduje lepszy bilans gemów między Radwańską, Wozniacki i Zwonariewą.

Pierwsze dwa gemy były długie i zapowiadały bardzo zacięte spotkanie. Agnieszka rozpoczęła od wygrania własnego gema serwisowego. Później jednak przegrała sześć kolejnych gemów z rzędu! Zwonariowa grała znakomicie. Jej uderzenia były niezwykle precyzyjne, a ostry serwis na ciało sprawiał ogromne problemy Agnieszce.

Rosjanka utrzymywała koncentrację i praktycznie nie popełniała błędów. Tymczasem Radwańska grała coraz słabiej. Po drugim przełamaniu w 1. secie rzuciła ze złością rakietą. Kolejnego przegrała do zera, a w następnym rywalka znów poradziła sobie z jej serwisem i wygrała 1. seta.

Agnieszka bardzo dobrze rozpoczęła drugą partię. Przegrywała 15:40, a mimo tego przełamała serwis Zwonariowej. Po chwili prowadziła 2:0, lecz rywalka szybko odrobiła straty. Piątego gema Polka wygrała jednak do zera. Rosjanka popełniała coraz więcej błędów. Przy stanie 2:5 miała break-pointa, ale dwa ataki Agnieszki przesądziły o jej zwycięstwie w drugiej partii.

Trzeci set był niesamowity w wykonaniu polskiej tenisistki. Rozpoczęła od przełamania rywalki, ale po chwili przegrywała już 1:3. Przy stanie 3:5 Polka obroniła 3 piłki meczowe i przełamała rywalkę! Zwonariowa miała problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy, a Agnieszka grała coraz lepiej, a przede wszystkim zachowała zimna krew, i w dramatycznych okolicznościach wygrała 3. seta 7:5.

Był to szósty pojedynek tych zawodniczek - bilans jest korzystny dla krakowianki 4-2. Przegrała ze Zwonariową w 2007 roku w moskiewskim Kremlin Cup i w marcu tego roku w Miami. Kolejne cztery pojedynki z Rosjanką w tym sezonie rozstrzygnęła na swoją korzyść: w sierpniu w Carlsbadzie i Toronto, w październiku w Tokio i teraz w Stambule.