WTA Berlin: Clijsters i Capriati w III rundzie

Rozstawiona z numerem 1 Kim Clijsters oraz Jennifer Capriati (4) awansowały do trzeciej rundy turnieju WTA German Open z pulą nagród 1,22 miliona dolarów.

Amerykanka pokonała w meczu II rundy Włoszkę Francescę Schiavone 6-4, 6-4, a Belgijka poradziła sobie z Francuzką Emilie Loit, łatwo wygrywając 6-4, 6-2.

Capriati, występująca po raz pierwszy w tym sezonie na ziemnej nawierzchni, musiała sporo napracować się, by pokonać specjalizującą się w grze na "cegle" Włoszkę.

Amerykanka potrafiła jednak "wytrzymać" wiele trudnych długich wymian z głębi kortu i wygrać najważniejsze punkty.

Schiavone, która w J&S Cup dotarła aż do ćwierćfinału (uległa w trzech setach Venus Williams), w obu setach traciła swoje podanie przy stanie 4-5 dla rywalki.

Z German Open odpadła rozstawiona z numerem 9 Anastazja Myszkina. Rosjanka przegrała 1-6, 2-6 z rodaczką Wierą Zwonariewą.

Z berlińską imprezą pożegnała się także półfinalistka z Warszawy - Denisa Chladkova. Czeszka uległa w II rundzie Rosjance Jelenie Lichowcewej 5-7, 6-4, 6-4.

Wyniki II rundy

Kim Clijsters (Belgia, 1) - Emilie Loit (Francja) 6-4, 6-2

Jennifer Capriati (USA, 4) - Francesca Schiavone (Włochy) 6-4, 6-4

Amelie Mauresmo (Francja, 5) - Jelena Kostanic (Chorwacja) 6-1, 6-4

Jelena Dokic (Serbia-Czarnogóra, 8) - Marlene Weingartner (Niemcy) 7-6 (7-5), 6-4

Wiera Zwonariewa (Rosja) - Anastazja Myszkina (Rosja, 9) 6-1, 6-2

Eleni Daniilidou (Grecja, 12) - Nadia Pietrowa (Rosja) 1-6, 6-2, 6-2

Fabiola Zuluaga (Kolumbia) - Meghann Shaughnessy (USA, 14) 3-6, 6-4, 6-1

Patty Schnyder (Szwajcaria, 15) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 7-6 (7-4), 6-4

Anna Smashnova-Pistolesi (Izrael, 16) - Anca Barna (Niemcy) 6-3, 6-2

Nathalie Dechy (Francja) - Maja Matevzic (Słowenia) 6-4, 6-2

Marie-Gaianeh Mikaelian (Szwajcaria) - Virginia Ruano Pascual (Hiszpania) 6-7 (6-8), 6-2, 6-1

Jelena Lichowcewa (Rosja) - Denisa Chladkova (Czechy) 5-7, 6-4, 6-4

Iroda Tuliaganowa (Uzbekistan) - Dinara Safina (Rosja) 6-3, 3-6, 6-4

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: german | Amerykanie | Francja | Berlin | WTA | Jennifer Capriati