Wimbledon juniorek: Porażka Domachowskiej

Rozstawiona z numerem 15 Marta Domachowska odpadła już w I rundzie juniorskiego turnieju wimbledońskiego, który rozgrywany jest na kortach trawiastych w Londynie.

18-letnia Polka uległa w dwukrotnie przerywanym z powodu opadów deszczu pojedynku Rosjance Annie Czakwetadze 6-3, 2-6, 3-6.

W meczu toczonym na korcie numer 17, pierwszą partię Polka wygrała 6-3, by w drugiej przegrać 2-6. Obie zawodniczki zaczęły trzeci set, ale przy stanie 15:15 w pierwszym gemie został on przerwany z powodu opadów deszczu. Około godziny 14.00 Domachowska i Czakwetadze wróciły na kort, ale zdołały rozegrać tylko dwie piłki. Przy stanie 30:30 ponownie musiały zejść z kortu, tym razem na ponad godzinę.

Po wznowieniu obie zawodniczki wygrywały swoje podanie w pierwszych czterech gemach. Przy stanie 2:2 Czakwetadze zdołała jednak przełamać serwis Polki, a w ósmym gemie (przy stanie 5:3) uczyniła to raz jeszcze, wygrywając spotkanie.

Dla Domachowskiej, która rozpoczęła sezon docierając do półfinału juniorskiego Australian Open, to druga wielka impreza z rzędu, w której kończy swój udział w I rundzie - niespełna miesiąc temu tenisistka warszawskiej Mery równie szybko pożegnała się z juniorskim French Open.

Dowiedz się więcej na temat: Polka | domachowska | Wimbledon | porażka