US Open: Siostry Williams w finale

Znów rodzinny finał w US Open. Drugi rok z rzędu w meczu o najwyższe trofeum wielkoszlemowej imprezy rozgrywanej na kortach Flushing Meadows zagrają Serena i Venus Williams.

Rozstawiona z numerem 2 Venus w pierwszym półfinale wygrała z Francuzką Amelie Mauresmo 6-3, 5-7, 6-4, a turniejowa "1" Serena pokonała Lindsay Davenport (4) 6-3, 7-5.

Siostrom awans do finału nie przyszedł jednak łatwo. Venus, mająca problemy z pęcherzami na dłoni, po wygraniu pierwszego seta z Mauresmo uległa w drugim, a w w 10. gemie decydującej partii przegrywała 0:40.

Jej siostra również wygrała pierwszego seta półfinału z Davenport, ale w drugim było już 5-2 dla rywalki.

Ostatecznie jednak niespodzianek nie było. Venus wygrała w trzecim secie do 4, zdobywając ostatnie pięć punktów po serwisach bliskich 200 km/h. Serena obroniła trzy setbole, pokonując Davenport 6-3, 7-5.

Siostrzany finał stał więc faktem. Stanie się po raz trzeci z rzędu w imprezie wielkoszlemowej i po raz czwarty w pięciu ostatnich turniejach Wielkiego Szlema.

- To rzeczywiście bardzo znaczące. Ważne, że nie zdarzyło się to nigdy wcześniej - powiedziała Serena Williams. - Dorastając myślałam: "Hej, chcę być numerem 1 i chcę wygrywać imprezy wielkoszlemowe". Venus oczywiście miała takie same cele.

Finał kobiet zostanie rozegrany w sobotę o 8.30 wieczorem czasu wschodnioamerykańskiego czyli o 2.30 w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Venus ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z siostrą. Wygrała 5 z 9 meczów, ale ostatnie trzy pojedynki zakończyły się zwycięstwami młodszej Sereny.

Wyniki półfinałów singla kobiet

Serena Williams (USA, 1) - Lindsay Davenport (USA, 4) 6-3, 7-5

Venus Williams (USA, 2) - Amelie Mauresmo (Francja, 10) 6-3, 5-7, 6-4

Dowiedz się więcej na temat: impreza | Mauresmo | USA | finał | Serena | us open | Venus Williams | williams | venus