US Open juniorek: Domachowska w II rundzie

Rozstawiona z numerem 7 Marta Domachowska awansowała do II rundy juniorskiego turnieju US Open, który rozpoczął się na twardych kortach Flushing Meadow w Nowym Jorku.

17-letnia zawodniczka warszawskiej Mery, sklasyfikowana na 282. miejscu w rankingu WTA Tour, pokonała w meczu I rundy Amerykankę Jessi Robinson 7-5, 6-0 po pojedynku trwającym 57 minut.

Reklama

W pierwszym meczu na korcie numer 18 Domachowska (26. w juniorskim rankingu ITF), która w styczniu na podobnej nawierzchni dotarła do półfinału juniorskiego Australian Open, miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła wykorzystać wielu szans (6/17) na przełamanie niżej notowanej rywalki (225. ITF).

Niezbyt dobrze funkcjonował także serwis naszej jedynaczki na Flushing Meadow. Marta miała zaledwie 47-procentową skuteczność pierwszego podania, ale za to, gdy już trafiała, to po pierwszym serwisie wygrała aż 91 procent punktów.

Domachowska w drugiej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Lucie Safarova (34. ITF) - Michelle Mitchell (57. ITF).

W poniedziałek Polka w parze z Czeszką Nicole Vaidisovą zagrają w I rundzie gry podwójnej z rozstawioną z "1" parą Jarmila Gajdosova (Słowacja)/Andrea Hlavackova (Czechy).

Wynik meczu I rundy

Marta Domachowska (Polska, 7) - Jessi Robinson (USA) 7-5, 6-0

Dowiedz się więcej na temat: marta domachowska | us open | domachowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje