Turnieju WTA w Katowicach nie ma w kalendarzu, ale ma się odbyć

Czwartek, 27 grudnia 2012 (11:48)
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2012 (13:35)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Organizatorzy turnieju tenistek w Katowicach zapewniają, że impreza, mimo jej braku w kalendarzu WTA, odbędzie się. - Mamy zapewnione finansowanie. Szczegóły podamy w styczniu - poinformowała odpowiedzialna za kontakt z mediami Małgorzata Stafin.

Zdjęcie

Katowicki spodek /Informacja prasowa
Katowicki spodek
/Informacja prasowa

- Turniej odbędzie się zgodnie z planem. Obecnie nie ma go w oficjalnym kalendarzu, ponieważ nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości jego nazwa - powiedziała Stafin. Dodała, że trwają ostatnie uzgodnienia z WTA i wszystkie informacje na temat imprezy (6-14 kwietnia) zostaną podane na styczniowej konferencji prasowej.

Turniej WTA w Katowicach nie dojdzie do skutku. Brak sponsorów

Turniej tenisistek, który w dniach 8-14 kwietnia 2013 roku miał zostać rozegrany w katowickim Spodku, zniknął z kalendarza WTA Tour. Pomysłodawcy imprezy, w której pula nagród miała wynieść 220 tysięcy dolarów, nie zdołali znaleźć sponsorów. czytaj więcej

Katowicki turniej ma zastąpić zawody, które odbywały się w Kopenhadze. Stolica Górnego Śląska została zarekomendowana przez Piotra Woźniackiego, ojca tenisistki Caroline. Wcześniej w oficjalnym kalendarzu WTA obok terminu imprezy widniał dopisek, że miejsce jego rozegrania zostanie podane później. Obecnie pozycja ta zniknęła i uwzględniona jest jedynie równoległa impreza tej samej rangi w Barcelonie.

Reklama

Żadna informacja o możliwości odwołania turnieju nie dotarła do samorządu Katowic. - Jesteśmy zaskoczeni doniesieniami o odwołaniu imprezy. Przygotowania do turnieju trwają zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, załatwiamy kolejne sprawy - powiedziała Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic do spraw sportu.

Miasto na organizację zawodów z cyklu WTA Tour (pula nagród 220 tys. dolarów) ma zamiar przeznaczyć czterysta tysięcy złotych. Impreza odbędzie się w katowickim Spodku. Hala była już wizytowana przez delegata WTA.

Artykuł pochodzi z kategorii: Tenis

Więcej na temat:tenis | WTA | Agnieszka Radwańska | Spodek | Katowice