Turniej WTA w Montrealu: Pierwsze w sezonie zwycięstwo Kvitovej

Czeszka Petra Kvitova (nr 5.) triumfowała w turnieju WTA Tour na twardych kortach w Montrealu (z pulą nagród 2 168 400 dol.). W finale pokonała chińską tenisistkę Na Li (10.) 7:5, 2:6, 6:3

To pierwsze turniejowe zwycięstwo w sezonie 2012 zawodniczki klasyfikowanej na 6. miejscu w światowym rankingu.

W półfinale Kvitova wygrała z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (7.) 3:6, 6:2, 6:3, a Li pokonała z Lucie Safarovą (Czechy, 16.) 3:6, 6:3, 7:5.

Chinka w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Agnieszkę Radwańską.

W wyniku opóźnień spowodowanych przez deszcz finał singla rozegrano w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Wcześniej tytuł w deblu zdobyły Klaudia Jans-Ignacik i Francuzka Kristina Mladenovic.