Serena wygrała turniej w Miami

Rozstawiona z numerem 13. Amerykanka Serena Williams wygrała w sobotę turniej Sony Ericsson Open w Miami (z pulą nagród 3,45 mln dol.), pokonując liderkę rankingu światowego Belgijkę Justine Henin 0-6, 7-5, 6-3.

Młodsza z sióstr Williams zwyciężyła w Miami już po raz czwarty. Poprzednio triumfowała w latach 2002, 2003 i 2004. Był to 28. wygrany turniej 25-letniej Amerykanki.

Reklama

Williams i Henin spotkały się dotychczas dziewięć razy. Bilans tych pojedynków jest korzystny dla Amerykanki, która wygrała sześciokrotnie.

Dla Sereny to był pierwszy turniej od czasu wygrania w styczniu Australian Open. Sobotni finał nie zaczął się dla niej zbyt pomyślnie. Pierwszego seta przegrała do zera, a w dziesiątym gemie drugiego obroniła dwie piłki meczowe. - To nie w moim stylu, żeby się poddać - powiedziała Amerykanka, która w 12. gemie przełamała rywalkę zwyciężając w tej partii.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Sereny. W drugim gemie przełamała Henin, a potem wygrała własne podanie i objęła prowadzenie 3-0. Belgijka przełamała Amerykankę w piątym gemie, z kolei Williams zrobiła to samo w ósmym wychodząc na prowadzenie 5-3.

W następnym gemie szybko zrobiło się 40:0 dla Henin, ale Serena się nie poddała. Odrobiła straty, a spotkanie zakończyła drugim serwisem, który wylądował na linii.

INTERIA.PL/AFP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | wygraj | serena williams | williams | miami | Serena | turniej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje