Sampras i Philippoussis potwierdzili grę w Australian Open

Ameryknain Pete Sampras, do niedawna numer jeden światowego tenisa i Australijczyk Mark Philippoussis potwierdzili udział w Australian Open, pierwszym turnieju Wielkiego Szlema w sezonie 2001/2002.

Dyrektor turnieju, który rozegrany zostanie w Adelajdzie od 31 grudnia do 6 stycznia 2002 roku, Colin Stubs ucieszył się z tej wiadomości.

Reklama

Obaj tenisiści bowiem otrzymali od organizatorów "dziką kartę". Tommy Haas zastanawia się na razie czy przyjąć podobną co wobec Samprasa propozycję organizatorów Australian Open.

Sampras, który jest najniżej w rankingu od 1989 roku, nie wygrał w 2001 roku żadnego turnieju, niedawno zmienił trenera. Amerykanin liczy na to, że nowy szkoleniowiec, Tom Gullikson właściwie przygotuje go do mistrzostw Australii.

Stuba nie martwi nieobecność w turnieju obecnego numeru jeden światowego tenisa, Lleytona Hewitta, który po wyczerpującym sezonie, turnieju Masters i finale Pucharu Davisa chce teraz odpocząć.

W Adeljadzie nie zabraknie natomiast innych sław światowego tenisa - Tima Henmana, Marcelo Ríosa, Nicolasa Kiefera i Thomasa Enqvista.

Dowiedz się więcej na temat: australian open

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje