Radwańska wygrała w Pattai

Agnieszka Radwańska wygrała tenisowy turniej w Pattai. Rozstawiona z numerem jeden Polka pokonała w niedzielnym finale Amerykankę Jill Craybass.

To drugi triumf krakowianki w imprezie z cyklu WTA Tour. Pierwszy tytuł w karierze Radwańska wywalczyła w sierpniu ubiegłego roku na twardych kortach w Sztokholmie.

Reklama

Triumf nie przyszedł Polce łatwo. Co prawda pierwszego seta "Isia" wygrała dość pewnie do dwóch, trzy razy przełamując swoją rywalkę i raz tracąc podanie, ale potem już nie było tak różowo.

O drugiej partii Radwańska na pewno chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Udało jej się w niej "ugrać" tylko jednego gema, przy fatalnej skuteczności zdobywania punktów (tylko 30 procent).

Początek trzeciego seta wskazywał, że kryzys minął. Krakowianka dwa razy przełamując rywalkę objęła nawet prowadzenie 5:1. W ósmym gemie Radwańska nie wykorzystała piłki meczowej, gdy przy stanie 40:30 popełniła podwójny błąd serwisowy, a także straciła dwa następne punkty. Później Amerykanka wybroniła się na 4:5 - chociaż przy swoim podaniu przegrywała 0:30, to była lepsza w czterech kolejnych wymianach.

Kolejnego meczbola krakowianka nie wykorzystała w dziesiątym gemie (zrobiło się 5:5) i chociaż Craybas wyszła na 6:5 po wygranym własnym serwisie, to Radwańskiej udało się doprowadzić do tie-breaka.

W decydującej rozgrywce Polka prowadziła 2-0, 3-2 i 4-3, a od stanu 4-4 zdobyła trzy ostatnie punkty i zakończyła spotkanie po dwóch godzinach i pięciu minutach.

Zwycięstwo przyniosło Radwańskiej premię w wysokości 25 600 dolarów oraz 115 punktów, co sprawi, że w poniedziałek - jako pierwsza polska tenisistka wejdzie do czołowej dwudziestki rankingu WTA Tour.

Obecnie jest sklasyfikowana na 21. miejscu na świecie, co zawdzięcza dobremu występowi w styczniowym Australian Open. W Melbourne po raz pierwszy w karierze osiągnęła wielkoszlemowy ćwierćfinał, a wcześniej wyeliminowała m.in. wiceliderkę rankingu WTA - Rosjankę Swietłanę Kuzniecową.

Finał

Agnieszka Radwańska (Polska, 1.) - Jill Craybas (USA, 7.) 6:2, 1:6, 7:6 (7-4)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polka | WTA tour | triumf | tour | wygraj | radwanska | Agnieszka Radwańska | WTA | Radwańska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje