Radwańska bez walki w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska bez walki awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Doha. W trzeciej rundzie Polka miała zmierzyć się z rozstawioną z numerem "jeden" Aną Ivanović. Serbka wycofała się z turnieju z powodu kontuzji kostki.

Ivanović doznała kontuzji podczas środowego pojedynku z Białorusinką Olgą Goworcową (6-3, 6-1). Dzięki interwencji lekarza Serbka dograła mecz do końca. Uraz okazał się jednak na tyle poważny, że nie pozwolił Ivanović na kontynuowanie występów w turnieju w stolicy Kataru.

Reklama

Nie wiadomo jak długo serbska tenisistka będzie leczyć kontuzję, ale wszystko wskazuje na to, że Ivanović nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w poniedziałek silnie obsadzonym turnieju Dubai Open.

W piątkowym ćwierćfinale rywalką 18-letniej Polki, rozstawionej w turnieju z numerem 16., będzie Słowaczka Dominika Cibulkova, która pokonała Amerykankę Venus Williams (nr 6.) 6:3, 6:3.

W drodze do ćwierćfinału, najlepsza polska tenisistka wygrała z Japonką Akiko Morigami (7-5, 6-0) i Włoszką Tathianą Garbin (6-3, 6-3).

Krakowianka zdobyła w Dausze już 110 punktów do rankingu WTA oraz premię w wysokości 54 780 dolarów.

Wieczorem Radwańską czeka występ w ćwierćfinale debla razem z Janette Husarovą. Polsko-słowacka para zmierzy się z rozstawionymi z trójką - Czeszką Kvetoslavą Peschke i Australijką Rennae Stubbs.

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: radwanska | WTA | Radwańska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama