Puchar Hopmana: Szwajcaria - Australia 3:0

Najwyżej rozstawiony zespół Szwajcarii odniósł drugie zwycięstwo w grupie B rozgrywek tenisowego Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata w grze mieszanej. W środę pokonał w Perth gospodarzy turnieju, Australię 3:0.

Druga porażka Australii (wcześniej przegrała 1:2 z RPA) pozbawiła tenisistów z antypodów szansy na awans do sobotniego finału, w którym zmierzą się zwycięzcy grup.

Bliska tego celu jest natomiast Szwajcaria (w poniedziałek wygrała z Tajlandią 3:0), jednak aby wywalczyć awans będzie musiała w piątek pokonać obrońców trofeum, drużynę RPA. Południowoafrykańscy tenisiści mają na razie na koncie zwycięstwo nad Australią (2:1) i w czwartek zmierzą się z najsłabszym zespołem grupy, Tajlandią.

Wygraną nad Australią, zespół Szwajcarii zapewnił sobie już po dwóch pojedynkach singlowych. Najpierw liderka rankingu WTA, 20-letnia Martina Hingis pokonała w dwóch setach Nicole Pratt, oddając jej tylko dwa gemy (po jednym w każdym).

Hingis ponownie potwierdziła doskonałe przygotowanie fizyczne do nowego sezonu, demonstrując niemal bezbłędną grę opartą przede wszystkim na taktyce "serwis-wolej". Uporała się z 56. rakietą świata w ciągu 48 minut. W niedzielę, w meczu przeciw Tajlandii pokonała Tamarine Tanasugarn 6-1, 6-1.

Później 19-letni Roger Federer łatwo pokonał, starszego o 11 lat, Richarda Fromberga 6-3, 6-2, wykorzystując dopiero czwartą piłkę meczową. W meczu mikstowym Hingis i Federer pokonali parę Pratt-Fromberg 6-1, 6-4.

W czwartek, w ostatnich meczach grupy B, USA zmierzy się z Belgią, a Słowacja zagra z Rosją, która po dwóch porażkach straciła szanse na awans do finału.

Po dwóch zwycięstwach nad Słowacją i Rosją, zespół USA prowadzi w tabeli tej grupy, wyprzedzając Belgię i Słowację, które mają na koncie po jednej wygranej.

Wynik spotkania grupy A

Szwajcaria - Australia 3:0

Martina Hingis - Nicole Pratt 6-1, 6-1

Roger Federer - Richard Fromberg 6-3, 6-2

Hingis, Federer - Pratt, Fromberg 6-1, 6-3

Dowiedz się więcej na temat: RPA | awans | Federer | Puchar | Australia | Szwajcaria