Puchar Davisa: polscy tenisiści przegrywają z Finami 0:3

Polscy tenisiści przegrywają z Finlandią 0:3 po dwóch dniach spotkania barażowego rozgrywek o Puchar Davisa w Espoo pod Helsinkami i spadną z Grupy I do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej. W sobotę porażkę poniósł debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Fyrstenberg i Matkowski, finaliści wielkoszlemowego US Open, przegrali z Jarkko Nieminenem i Henrim Kontinenem 6:7 (1-7), 6:7 (5-7), 4:6.

Reklama

W pierwszym secie obie pary pewnie utrzymywały swoje podania i doszło do tie-breaka, którego Polacy rozpoczęli fatalnie, od straty czterech pierwszych punktów. Trzy kolejne przegrali od stanu 1:4.

W drugiej partii Fyrstenberg i Matkowski przełamali i serwis przeciwników na 3:2, ale Finowie od razu odrobił stratę. Doszło do drugiego tie-breaka. W nim polski debel wyszedł na prowadzenie 5:4, po czym przegrał trzy następne wymiany.

Ostatni set był wyrównany do stanu 4:5, gdy nieoczekiwanie swoje podanie oddał rywalom Matkowski.

Na niedzielę zaplanowano rewanżowe pojedynki w singlu, w których najpierw powinni zagrać Jerzy Janowicz z Nieminenem, a później Grzegorz Panfil z Kontinenem. Jednak kapitanowie obydwu zespołów mogą dokonać zmian przed rozpoczęciem spotkań, które toczyć się będą do dwóch wygranych setów.

Pierwszy dzień rywalizacji na twardym korcie o nawierzchni typu Acrylic w Barona Arena przyniósł porażki Janowicza z Kontinenem 4:6, 3:6, 7:6 (12-10), 3:6 oraz Panfila z Nieminenem 4:6, 4:6, 4:6.

Wynik 3:0 oznacza, że Finowie pozostaną na przyszły rok w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej rozgrywek o Puchar Davisa, a Polacy spadną do Grupy II.

Finlandia - Polska 3:0

piątek - gra pojedyncza

Henri Kontinen - Jerzy Janowicz 6:4, 6:3, 6:7 (10-12), 6:3

Jarkko Nieminen - Grzegorz Panfil 6:4, 6:4, 6:4

sobota - gra podwójna

Nieminen, Kontinen - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski

7:6 (7-1), 7:6 (7-5), 6:4

niedziela - gra pojedyncza

Nieminen - Janowicz

Kontinen - Panfil

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje