Pogoda w roli głównej, ale gry na Legii będą

Mimo trudnych warunków atmosferycznych organizatorzy turnieju tenisistek rangi WTA na kortach ziemnych w Warszawie (z pulą nagród 600 tys. dol.) zdecydowali, że gry singlowe zaplanowane na poniedziałek będą, w miarę możliwości, rozgrywane na obiekcie Legii.

W wyniku obfitych opadów deszczu nie udało się planowo rozpocząć poniedziałkowych gier pierwszego dnia. Natomiast pojedynki trzeciej i ostatniej rundy eliminacji rozgrywane są obecnie pod dachem na kortach Warszawianki. Wyłonią one cztery zwyciężczynie kwalifikacji, które wejdą do turnieju głównego.

Reklama

Po tym, jak opady ustały, korty Legii są przygotowywane do gry, co oznacza, że jeśli pogoda się utrzyma, to po zakończeniu osuszania nawierzchni rozpoczną się mecze pierwszej rundy.

Organizatorzy imprezy podjęli decyzję, że pojedynki singlowe, których nie uda się rozegrać w poniedziałek, zostaną przełożone na wtorek. Natomiast rozważają jeszcze możliwość przeniesienia spotkań pierwszej rundy debla pod dach, jeśli pogoda znów się pogorszy.

Na popołudnie zaplanowano m.in. mecz dwóch polskich tenisistek - Marty Domachowskiej i Katarzyny Piter. Obie startują z "dzikimi kartami".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | role główne | pogoda | W roli głównej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje