Płacząca z bólu Wozniacki wygrała mecz!

Caroline Wozniacki wygrała swoje drugie spotkanie grupie białej mistrzostw WTA, które odbywają się w Dausze. Reprezentantka Danii pochodząca z Polski pokonała Wierę Zwonariową 6:0, 6:7 (3-7), 6:4, choć po meczu ledwo zeszła z kortu.

Wozniacki już do pojedynku przystąpiła z bandażem na lewym udzie, a pod jego koniec łapały ją kurcze obu nóg. Poza tym tenisistkom przeszkadzała wysoka temperatura i duża wilgotność. Przy stanie 5:4 i 30:30 w trzecim secie Dunka przewróciła się na kort i przez chwilę płakała z bólu. Mimo cierpienia udało jej się zakończyć spotkanie. Heroicznej postawie córki przyglądali się jej rodzice Piotr i Anna, którzy po ostatniej piłce nie mogli powstrzymać wybuchu radości.

Reklama

Caroline Wozniacki, która debiutuje w mistrzostwach WTA, do rozegrania pozostał jeden mecz grupowy. W piątek jej przeciwniczką będzie Serbka Jelena Janković.

- Teraz czuję się lepiej. Ochłodziłam się i zostałam wymasowana - powiedziała reprezentantka Danii. - Zrobię wszystko, żeby być gotową na piątkowe spotkanie - dodała.

Zwonariowa przystępowała do imprezy w Dausze w roli rezerwowej. Rosjanka zastąpiła kontuzjowaną rodaczkę Dinarę Safinę. Drugą rezerwową jest Agnieszka Radwańska.

Wozniacki powinna zdecydowanie szybciej rozstrzygnąć losy czwartkowego pojedynku niż po dwóch godzinach i 48 minutach. Po łatwym wygraniu pierwszego seta 6:0, w drugim prowadziła 5:2, a w 12. gemie nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. To się zemściło, bo oddała partię w tie-breaku, a trzeci set to była walka nie tylko z przeciwniczką, ale także z własnymi słabościami. W każdej przerwie 19-latka korzystała z pomocy medycznej, ale ostatecznie udało jej przezwyciężyć ból i wygrać mecz.

Grupa biała:

Caroline Wozniacki (Dania, 4.) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 9.) 6:0, 6:7 (3-7), 6:4

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | WTA | wozniacki | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje