-
-
Niedziela, 15 stycznia (14:58)
Paweł Ciaś wygrał turniej tenisowy Magnolia Cup
Paweł Ciaś wygrał juniorski turniej ITF Magnolia Cup, rozgrywany tradycyjnie od pięciu lat na obiektach Szczecińskiego Centrum Tenisowego. Sopocianin w całej imprezie nie przegrał ani jednego seta. W finale pokonał Białorusina Ilję Iwaszkę 7:6 (7-3), 6:2.
- Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo, bo to już ostatnia szansa na wygranie młodzieżowego turnieju w Szczecinie. Za miesiąc kończę 18 lat i od lata będę chciał startować we wszystkich możliwych turniejach seniorskich - powiedział Ciaś.
Zawodnik SKT Sopot jest pierwszym Polakiem od 2008 r., który wygrał Puchar Magnolii. Poprzednio zwycięzcą był szczecinianin Rafał Gozdur, który już rozstał się z tenisem.
Wśród dziewcząt najlepiej z reprezentantek Polski wypadła Paulina Czarnik. Mieszkająca w Czańcu, ale reprezentująca barwy szczecińskiego Promastersu, zawodniczka dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa późniejszej finalistce Violecie Jankovic z Serbii.
Turniej wygrała Justyna Mikulskite z Litwy, która ze Szczecina wywiozła dwa Puchary Magnolii, bo do zwycięstwa singlowego dorzuciła wygraną w deblu.
Wyniki finałów:
dziewczęta:
singiel:
Justyna Mikulskite (Litwa) - Violeta Janković (Serbia) 6:4, 6:7 (4-7), 6:3
debel
Justyna Mikulskite, Agne Cepelite (Litwa) - Paulina Czarnik, Bogna Nowicka (Polska) 6:2, 6:2
chłopcy:
singiel:
Paweł Ciaś (Polska) - Ilja Iwaszka (Białoruś) 7:6 (7-3), 6:2
debel:
Ilja Iwaszka, Maksim Jorsz (Białoruś) - Phillip Gresk, Kamil Majchrzak (Polska) 7:6 (7-3), 6:2
Artykuł pochodzi z kategorii: Tenis
Zobacz również
-
Litwinka Laura Asadauskaite triumfowała w finałowych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. W sobotę w chińskim Chengdu piąte miejsce zajęła Sylwia Gawlikowska (Stowarzyszenie... więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
Francuz Sebastien Loeb jadący Citroenem DS3 prowadzi po... więcej
-
Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) zajęła trzecie miejsce... więcej
-
Rosyjskie media chwalą piłkarską reprezentację tego... więcej
-
Dwór Oliwski jest gotowy na przyjęcie reprezentacji... więcej
-
35-letnia amerykańska koszykarka Becky Hammon ponownie... więcej
-
Anglik David Beckham nie jest już najlepiej... więcej
-
-
Dziś w Interia.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Euro 2012
-
Rozrywka
-
Euro 2012
-
Sport
-
-
Narzędzia






Wasze komentarze (1)
Dodaj komentarz~kkkkkkk -
Zgłoś do usunięcia Link
a gdzie informacja o zwycięstwie michała przysiężnego, co???