Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski stracili jedną lokatę i są 11. parą w rankingu najlepszych debli sezonu - ATP Doubles Race. Podobnie inny polski tenisista Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach, którzy są teraz na dziewiątej pozycji na świecie.

Polska para zgromadziła od stycznia 990 punktów, zaś Kubot i Marach - 1275. Liderami są amerykańscy bracia Bob i Mike Bryanowie - 5110 pkt.

W indywidualnym rankingu deblistów najwyżej notowanym Polakiem jest Matkowski, który spadł z dziesiątej na 12. pozycję. Jego los podzielił Fyrstenberg, który jest tuż za nim. Natomiast Kubot przesunął się z 17. na 18. miejsce na świecie, zaś jego partner Marach jest wciąż 14. Tutaj także na prowadzeniu, ex aequo, znajdują się Bryanowie.

Czołowi debliści w tym tygodniu pauzują i przygotowując się do startu w wielkoszlemowym turnieju, który w niedzielę rozpocznie się na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Tenis

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Rajd Akropolu: Loeb nadal liderem

    Francuz Sebastien Loeb jadący Citroenem DS3 prowadzi po trzynastu z 22 odcinków specjalnych Rajdu Akropolu, szóstej eliminacji samochodowych mistrzostw świata (WRC). więcej