Nadal zmiażdżył Murraya

Rafael Nadal, mistrz olimpijski z Pekinu i lider rankingu światowego, pewnie sięgnął po 33. tytuł w karierze. Rozgromił Andy'ego Murraya 6:1, 6:2 w finale turnieju serii Masters 1000 w Indian Wells (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

Mecz finałowy, mimo tylko trzech gemów wygranych przez Murraya (ATP 4.), trwał godzinę i 20 minut. Nadal, liderujący rankingowi ATP od sierpnia ubiegłego roku, dwukrotnie przełamywał przeciwnika w każdym secie.

22-letni Nadal wygrał ze Szkotem już po raz szósty, ulegając młodszemu o rok rywalowi tylko raz. Ten w półfinale turnieju w Indian Wells pokonał Rogera Federera, wicelidera notowania ATP, trzykrotnego zwycięzcę tej imprezy.

Nadal wygrał w karierze sześć turniejów wielkoszlemowych. Pierwszy tytuł w cyklu ATP zdobył w 2004 roku w Sopocie. W Indian Wells triumfował po raz drugi, poprzednio w 2007 roku. W sumie był to jego trzynasty tytuł w prestiżowej serii Masters.