-
-
Piątek, 18 grudnia 2009 (13:50)
Molik nie wywalczy "dzikiej karty" do Melbourne
Australijska tenisistka Alicia Molik, która jeszcze niedawno była sklasyfikowana w czołowej dziesiątce rankingu WTA Tour, nie wykorzystała szansy na zdobycie "dzikiej karty" do wielkoszlemowego turnieju Australian Open (18-31 stycznia).
28-letnia tenisistka z Melbourne wraca na korty po rocznej przerwie, bowiem we wrześniu 2008 roku przerwała karierę w wyniku kłopotów zdrowotnych z jakimi zmagała się przez trzy sezony (kłopoty z układem nerwowym i błędnikiem). Zanim zaczęła spadać w rankingu WTA, w lutym 2005 roku, zajmowała w nim ósmą pozycję, a obecnie jest 197. na świecie.
Jednym z największych osiągnięć Molik jest brązowy medal olimpijski wywalczony na igrzyskach w 2004 roku w Atenach, gdzie w meczu o trzecie miejsce pokonała Rosjankę Anastazję Myskinę, wówczas numer trzy w rankingu. Ma w dorobku pięć triumfów w cyklu WTA w singlu i siedem deblowych zwycięstw, w tym dwa wielkoszlemowe: w Australian Open 2005 (z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową) i Roland Garros 2007 (z Włoszką Marą Santangelo).
W grze pojedynczej w Wielkim Szlemie wypadła najlepiej właśnie w Melbourne, gdy w 2005 roku dotarła do ćwierćfinału.
Artykuł pochodzi z kategorii: Tenis
Zobacz również
-
W meczu o Puchar Króla Hiszpanii na stadionie Vicente Calderon w Madrycie FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 3-0. Piłkarze z Katalonii zdobyli to trofeum na pożegnanie z Josepem Guardiolą,... więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
Bernd Boente, menedżer mistrza świata federacji WBC... więcej
-
Jeden z najlepszych bramkarzy hokejowych świata 47-letni... więcej
-
Władze gminy Obidos, organizujące dla portugalskiej... więcej
-
Norweskie media oceniły z pewnym uznaniem, lecz... więcej
-
Duży tłok panuje w czołówce klasyfikacji generalnej... więcej
-
Dziś w Interia.pl
-
Polska Lokalna
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
Euro 2012
-
www.rmf24.pl
-
Euro 2012
-
Teletydzien
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
-
Narzędzia







Twój komentarz może być pierwszy
Zaloguj się lub Załóż Konto Interia i korzystaj z dodatkowych opcji.
Piszesz jako Gość