MMP w tenisie pod dyktando poznaniaków

Rozstawiony z nr 1 Andrzej Kapaś (AZS Poznań) zagra z 17-letnim klubowym kolegą - Maciejem Smołą w finale młodzieżowych MP w tenisie rozgrywanych w Poznaniu. W finale pań spotkają się tenisistki Grunwaldu Poznań - Katarzyna Piter i Magdalena Linette.

Stawką turnieju mężczyzn jest nie tylko mistrzowski tytuł, ale również prawo gry w rozpoczynającym się w poniedziałek challengerze Poznań Porsche Open. Wcześniej jedną z "dzikich kart" otrzymał 17-letni zawodnik AZS Poznań - Maciej Smoła, który w czwartek bez większych kłopotów awansował do finału.

Reklama

"Bez wątpienia Smoła jest rewelacją, by nie powiedzieć, sensacją turnieju. Pokazał, że zasłużył na dziką kartę w challengerze. W tej sytuacji kolejną +dziką kartę+ otrzyma również drugi finalista - Andrzej Kapaś" - powiedział wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego Jacek Muzolf.

W turnieju pań dojdzie do wewnątrzklubowej rywalizacji - broniąca tytułu Katarzyna Piter zagra z Magdaleną Linette (obie Grunwald Poznań). W ubiegłorocznych młodzieżowych MP zawodniczki te spotkały się w półfinale - Piter nie bez kłopotów pokonała rywalkę 7:5, 4:6, 6:3.

wyniki półfinałów:

mężczyźni

Maciej Smoła (AZS Poznań) - Mateusz Moj (Górnik Bytom) 6:3, 6:2

Andrzej Kapaś (AZS Poznan) - Piotr Gadomski (KT Legia Warszawa) 6:3, 4:6, 6:4

kobiety

Katarzyna Piter (Grunwald Poznań) - Sylwia Zagórska (AZS Poznań) 6:2, 6:3

Magdalena Linette (Grunwald Poznań) - Sonia Klamczyńska (UKT Radość 90 Warszawa) 6:0, 6:1

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bitwa pod grunwaldem | Grunwald Poznań | dyktando

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje