Lleyton Hewitt przetrwał I rundę

Było ciężko, ale udało się! Lleyton Hewitt po morderczym boju awansował do II rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Tuż po północy miejscowego czasu w Melbourne rozstawiony z numerem 19 faworyt gospodarzy zakończył mecz z Amerykaninem Michaelem Russellem. Australijczyk wygrał 3-6, 2-6, 6-3, 6-3, 6-3.

Reklama

Pierwsze dwa sety na Rod Laver Arena (pod zasuniętym, z powodu upałów, dachem) zakończyły się niespodziewanym zwycięstwem Russella, który do turnieju głównego dotarł, przechodząc kwalifikacje.

Hewitt nie psuł dużo, ale jego rywal praktycznie się nie mylił (tylko 8 niewymuszonych błędów w pierwszej oraz drugiej partii) i wydawało się, że może zejść z placu gry jako zwycięzca. Niestety dla Amerykanina, jego przeciwnikiem był Hewitt.

Faworyt w końcu się przebudził, zaczął mnie psuć, lepiej serwować (13 asów w III, IV i V secie) dołożył więcej wygrywających piłek i doprowadził do decydującej partii. W niej Hewitt przełamał Russella w szóstym gemie (objął prowadzenie 4-2) i doprowadził sprawę do końca.

Po wygranej piłce meczowej - po trzech godzinach i 29 minutach walki - Australijczyk klęknął i pocałował nawierzchnię kortu. - Kocham grać na centralnym korcie. Mam z tym miejscem związanych tyle wspomnień i to one były w mojej głowie, gdy przegrywałem 0:2 w setach - powiedział Hewitt, którym podczas imprezy w Melbourne opiekuje się ze strony szkoleniowej Scott Draper. - Walczyłem, starałem się przetrwać, a w miarę upływu czasu czułem się mocniej i mocniej.

W następnej rundzie czeka go starcie z równie mało znanym Kanadyjczykiem Frankiem Danceviciem, który w trzech setach wygrał z Rumunem Victorem Hanescu.

Wyniki wtorkowych meczów I rundy

MĘŻCZYŹNI

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Robert Kendrick (USA) 7-6 (8-6), 6-3, 6-2

Nikołaj Dawidienko (Rosja, 3) - Sergio Roitman (Argentyna) 6-2, 7-5, 6-2

James Blake (USA, 5) - Carlos Moya (Hiszpania) 7-6 (10-8), 6-2, 6-4

David Nalbandian (Argentyna, 8) - Janko Tipsarevic (Serbia) 6-7 (5-7), 4-6, 7-6 (7-2), 6-0, 2-1 i krecz Tipsarevica

Fernando Gonzalez (Chile, 10) - Jewgienij Korolew (Rosja) 6-7 (4-7), 7-6 (8-6), 6-3, 6-2

Tommy Haas (Niemcy, 12) - Albert Montanes (Hiszpania) 7-5, 6-1, 7-6 (7-3)

Tomas Berdych (Czechy, 13) - Hyung-Taik Lee (Korea Płd.) 6-1, 6-2, 6-2

Andy Murray (W.Bytania, 15) - Alberto Martin (Hiszpania) 6-0, 6-0, 6-1

Jarkko Nieminen (Finlandia, 17) - Paul Goldstein (USA) 5-7, 6-2, 7-6 (7-4), 6-4

Lleyton Hewitt (Australia, 19) - Michael Russell (USA) 3-6, 2-6, 6-3, 6-3, 6-3

Dmitrij Tursunow (Rosja, 21) - Alexander Waske (Niemcy) 5-7, 6-4, 6-3, 6-4

Florian Mayer (Niemcy) - Robin Soderling (Szwecja, 23) 3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-0

Sebastien Grosjean (Francja, 28) - Christophe Rochus (Belgia) 6-2, 4-1 i krecz Rochusa

Arnaud Clement (Francja) - Xavier Malisse (Belgia, 29) 6-3, 3-6, 7-5, 6-4

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 31) - Kevin Kim (USA) 6-1, 2-6, 6-4, 6-2

Robby Ginepri (USA) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 32) 4-6, 6-2, 4-6, 7-5, 6-3

Mischa Zverev (Niemcy) - Michael Berrer (Niemcy) 6-4, 7-6 (7-1), 3-6, 6-4

Paul Capdeville (Chile) - Julien Benneteau (Francja) 4-6, 6-7 (4-7), 6-2, 6-1, 6-2

Juan Ignacio Chela (Argentyna) - Potito Starace (Włochy) 7-6 (7-5), 6-4, 6-4

Robert Smeets (Australia) - Lukas Lacko (Słowacja) 6-2, 3-6, 6-1, 6-4

Olivier Rochus (Belgia) - Chris Guccione (Australia) 3-6, 7-5, 7-5, 6-7 (4-7), 9-7

Nicolas Lapentti (Ekwador) - Alan Mackin (W.Brytania) 6-4, 6-4, 6-2

Gilles Muller (Luksemburg) - Gaston Gaudio (Argentyna) 6-0, 4-6, 6-2, 6-3

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Kristof Vliegen (Belgia) 5-7, 6-3, 6-2, 6-4

Juan Martin del Potro (Argentyna) - Alessio di Mauro (Włochy) 6-3, 6-3, 6-1

Ilia Bozoljac (Serbia) - Marin Cilic (Chorwacja) 6-2, 6-4, 6-1

Fabrice Santoro (Francja) - Igor Kunicyn (Rosja) 7-6 (7-5), 6-3, 6-0

Fernando Verdasco (Hiszpania) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6-7 (5-7), 4-6, 6-6 i krecz Mathieu

Frank Dancevic (Kanada) - Victor Hanescu (Rumunia) 6-3, 6-3, 7-6 (7-3)

Alex Kuznetsov (USA) - Peter Luczak (Australia) 6-4, 5-7, 6-7 (5-7), 6-1, 6-4

Maks Mirnyj (Białoruś) - Luis Horna (Peru) 7-6 (7-4), 3-6, 2-6, 6-4, 6-4

Andreas Seppi (Włochy) - Bobby Reynolds (USA) 6-1, 6-7 (4-7), 6-7 (5-7), 7-6 (7-3), 6-3

KOBIETY

Agnieszka Radwańska (Polska) - Warwara Lepczenko (Uzbekistan) 5-7, 6-3, 6-2

Maria Szarapowa (Rosja, 1) - Camille Pin (Francja) 6-3, 4-6, 9-7

Kim Clijsters (Belgia, 4) - Wasilisa Bardina (Rosja) 6-0, 6-0

Martina Hingis (Szwajcaria, 6) - Nathalie Dechy (Francja) 6-0, 6-2

Anna Czakwetadze (Rosja, 12) - Sybille Bammer (Austria) 6-4, 7-5

Ana Ivanovic (Serbia, 13) - Vania King (USA) 6-2, 6-0

Samantha Stosur (Australia, 24) - Klara Zakopalova (Czechy) 6-3, 6-1

Kaia Kanepi (Estonia) - Flavia Pennetta (Włochy, 28) 7-5, 7-6 (7-3)

Alona Bondarenko (Ukraina, 29) - Stephanie Cohen-Aloro (Francja) 6-1, 7-6 (8-6)

Tathiana Garbin (Włochy, 30) - Emmanuelle Gagliardi (Szwajcaria) 3-6, 6-2, 6-1

Aiko Nakamura (Japonia) - Eleni Daniilidou (Grecja, 32) 6-4, 6-0

Sania Mirza (Indie) - Olga Sawczuk (Ukraina) 6-3, 7-5

Laura Granville (USA) - Julia Bejgelzimer (Ukraina) 6-2, 6-3

Anastazja Rodionowa (Rosja) - Roberta Vinci (Włochy) 6-3, 6-1

Alicia Molik (Australia) - Yung-Jan Chan (Tajwan) 6-2, 7-6 (7-4)

Jelena Kostanic-Tosic (Chorwacja) - Sophie Ferguson (Australia) 7-5, 6-3

Renata Voracova (Czechy) - Meghann Shaughnessy (USA) 7-5, 6-3

Virginie Razzano (Francja) - Nicole Pratt (Australia) 6-7 (8-10), 6-4, 6-0

Akiko Morigami (Japonia) - Cwietana Pironkowa (Bułgaria) 7-5, 2-6, 6-4

Ałła Kudriawcewa (Rosja) - Emma Laine (Finlandia) 4-6, 6-2, 9-7

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama