Kraków: Węgierscy dziennikarze górą!

Na kortach Gołaski Sport zakończyły się rozgrywane w dniach 8 -10 września Ogólnopolskie Mistrzostwa Dziennikarzy w Tenisie Ziemnym Kraków Open 2000, w których uczestniczyli członkowie stowarzyszenia pn. Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA. W zawodach uczestniczyło 60 dziennikarzy, reprezentujących redakcje mediów ogólnopolskich i regionalnych, którzy walczyli bez podziału na kategorie wiekowe.Rozegrany równolegle trójmecz dziennikarzy-tenisistów: Słowacja-Węgry-Polska wygrała drużyna znad Dunaju.

Dopisała pogoda, ochota do gry i bardzo widoczny u wszystkich zawodników i zawodniczek duch sportowej rywalizacji. Turniej główny kobiet wygrała Joanna Zielonacka (Kraków, "Sportowy Styl"). Wśród mężczyzn triumfował Janusz Chorzępa z Zakopanego. Turniej miksta wygrała para: Agata Konarska (TVP Polonia)/Zbigniew Chmielewski ("Magazyn Olimpijski"), a debla mężczyzn Tomasz Plata (Kraków), występujący w parze z Tomaszem Trzcińskim (Warszawa). Zwycięzcą turnieju pocieszenia, rozgrywanego przez zawodników, którzy odpadli w pierwszej rundzie turnieju głównego, został reprezentujący RMF FM Rafał Jaworski. W eliminacjach wyższość przeciwników musieli uznać Marek Dworak (RMF FM) i Zygmunt Moszkowicz (INTERIA.PL), który walczył (w parze z Jerzym Domańskim) bez powodzenia o trzecie miejsce w turnieju deblowym.

Trójmecz wygrali Węgrzy, pokonując Polaków i Słowaków w identycznym stosunku 5:4. Słowacy zajęli drugie miejsce po zwycięstwie nad Polakami 6:3.

Życzliwie wsparli dziennikarskie popisy tenisowe: Centrum Prasowo-Poligraficzne w Krakowie, czasopismo "Sportowy Styl", VIAMOT Ltd - dealer Fiata, Restauracja "Na Wawelu", Żywiec S.A., a medialnie Telewizja Polska Kraków, "Dziennik Polski" i INTERIA.PL.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków