-
-
Wtorek, 4 października 2011 (12:21)
Kirilenko lepsza od Stosur w 2. rundzie
Rosyjska tenisistka Maria Kirilenko pokonała we wtorek w drugiej rundzie rozstawioną z numerem siódmym Australijkę Samanthę Stosur 7:5, 1:6, 7:5 i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 4,5 mln dol.).
Oprócz Kirilenko zwycięstwa odniosły we wtorkowych meczach m.in.: jej rodaczka Wiera Zwonariewa (nr 2.) i Francuzka Marion Bartoli (8.).
Dopiero w środę swój pierwszy pojedynek w imprezie, w drugiej rundzie rozegra Agnieszka Radwańska (11.), a jej rywalką będzie Chinka Jie Zheng. Na zwyciężczynię tego meczu czeka już w 1/8 finału Szwedka Sofia Arvidsson, która nieoczekiwanie wyeliminowała w poniedziałek triumfatorkę Wimbledonu Czeszkę Petrę Kvitovą (5.) 7:6 (8-6), 4:6, 6:3.
W pierwszej rundzie Polka miała wolny los, bowiem dopiero w niedzielę dotarła do Pekinu z Tokio, gdzie wygrała turniej rangi WTA Premier I (z pulą nagród 2,05 mln dol.).
Krakowianka jest obecnie 12. w rankingu WTA Tour, a Zheng zajmuje w nim 72. pozycję. Dotychczas spotykały się trzy razy, zawsze na twardych kortach, a bilans pojedynków jest korzystny dla Polki 2-1. Wygrała ona w 2007 roku w Miami i rok później w Dubaju, a w tamtym sezonie poniosła też porażkę właśnie w Pekinie, w drugiej rundzie turnieju.
W poniedziałek Radwańska awansowała do 1/8 finału w deblu, razem z Hantuchovą. Polsko-słowacki duet wygrał z Chia-Jung Chuang z Tajwanu i Białorusinką Olgą Goworcową 7:6 (7-5), 6:1. W środę na jego drodze staną Australijka Jarmila Gajdosova i Słowenka Andreja Klepac.
Hantuchova odpadła we wtorek w drugiej rundzie, po porażce z Włoszką Flavią Pennettą 2:6, 1:6.
Wyniki wtorkowych spotkań drugiej rundy:
Wiera Zwonariewa (Rosja, 3.) - Klara Zakopalova (Czechy) 6:3, 4:6, 6:2
Maria Kirilenko (Rosja) - Samantha Stosur (Australia, 6.) 7:5, 1:6, 7:5
Marion Bartoli (Francja, 8.) - Christina McHale (USA) 6:2, 6:1
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 13.) - Maria-Jose Martinez-Sanchez (Hiszpania) 6:2, 6:3
Virginie Razzano (Francja) - Roberta Vinci (Włochy, 15.) 7:6 (9-7), 6:0
Flavia Pennetta (Włochy) - Daniela Hantuchova (Słowacja) 6:2, 6:1
Artykuł pochodzi z kategorii: Tenis
Zobacz również
-
Jamajski sprinter Usain Bolt był największą gwiazdą mityngu "Złote Kolce" zorganizowanego po raz 51. w Ostrawie. Wygrał bieg na 100 m z czasem 10,04 s i był mocno zawiedziony.... więcej
-
Polecamy
Polecamy
-
W meczu o Puchar Króla Hiszpanii na stadionie Vicente... więcej
-
Napastnik Olympique Marsylia i reprezentacji Francji Loic... więcej
-
Czwarty zawodnik mistrzostw świata w Daegu Łukasz... więcej
-
Przygotowująca się do występu w mistrzostwach Europy... więcej
-
Tenisiści Serbii i Czech zagrają w sobotę w finale... więcej
-
Jamajski sprinter Usain Bolt był największą gwiazdą... więcej
-
-
Dziś w Interia.pl
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Nowe technologie
-
pomponik.pl
-
pomponik.pl
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Rozrywka
-
Kobieta2
-
Kobieta2
-
-
Narzędzia







Wasze komentarze (2)
Dodaj komentarz~początkujący -
Zgłoś do usunięcia Link
W pierwszej rundzie Polka miała wolny los, bowiem dopiero w niedzielę dotarła do Pekinu z Tokio.... hmmm to przyznanie wolnego losu zależy od tego kto ile ma czasu???? to ja poprosze od razu o finał w US Open.... bo na wcześniejsze rundy NIE MAM CZASU.
~ala -
Zgłoś do usunięcia Link
isia daj z siebie wszystko pokaz swoj najlepszy tenis powodzenia w srode