J&S Cup: Casanova i Craybas w II rundzie

Myriam Casanova awansowała do II rundy turnieju WTA J&S Cup (pula nagród 700 tysięcy dolarów), rozgrywanego w Warszawie.

Szwajcarka pokonała po pierwszym w tej imprezie trzysetowym pojedynku Rossanę Neffę-de los Rios 4-6, 6-4, 6-3.

Casanova przez całe spotkanie dominowała na korcie, ale w pierwszej partii sile jej gry nie dorównywała precyzja i sklasyfikowana na 99. miejscu zawodniczka z Paragwaju wygrała pierwszą partię 6-4.

W czwartym gemie drugiej partii Szwacjarka (49. w rankingu WTA) wykorzystała smeczowy błąd rywalki i po raz pierwszy w tym secie przełamała ją (3-1). Wprawdzie proste błędy z forehandu kosztowały ją za chwile stratę własnego serwisu, ale już do końca tej partii Casanova była za mocna dla próbującej zwalniać grę de los Rios. Paragwajka potrafiła wygrywać wymiany w efektowny sposób (piękny lob defensywny i za chwilę smecz w czwartym gemie III seta), ale to było za mało na potężne płaskie uderzenia z forehandu i backhandu rywalki. Casanova zakończyłą mecz za drugim meczbolem, popisując się dla odmiany pięknym dropshotem. Szwajcarka w II rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem 4 Jeleną Dokic, która w I rundzie miała wolny los.

Swoją rywalkę w II rundzie poznała także grająca w poniedziałek awansowała Anna Pistolesi. Reprezentantka Izraela zagra z Amerykanką Jill Craybas, która pokonała Ankę Barnę z Niemiec 7-6 (7-4), 6-4.

Wyniki I rundy

Myriam Casanova (Szwajcaria) - Rossana Neffa-de los Rios (Paragwaj) 4-6, 6-4, 6-3

Jill Craybas (USA) - Anca Barna (Niemcy) 7-6 (7-4), 6-4